Vitamiiniga A, B & E toidud

Vitamiinid A, B ja E on leitud nii loomade kui ka taimede toitudest. Hankige oma A-vitamiini nägemise ja elusorganismiga tervisliku keha kude (nagu näiteks piimapulbrid) ja apelsini-köögiviljad (nagu porgandid). B-vitamiinidest toiduainetes B1, B2, B6, B12, niatsiin, foolhape, biotiin ja pantoteenhape-B6 ja B12 on olulised vitamiinid punaste vereliblede moodustamiseks ja sadadeks muudeks kasvu- ja katalüsaatorfunktsioonideks. Leidke need peamised toitained lihas, kalades ja rikastatud teraviljades. E-vitamiin on kontsentreeritud munakollased ja paljud pähklid, seemned, puuviljad ja köögiviljad. Etiketile trükitud toitumisalased faktid näitavad toiduainete olulist hulka vitamiine.

See oluline vitamiin on kõige tugevam veiseliha, sealiha, kana ja kalkuni maksa. See on kana-valge ja tume liha, kuid mitte kalkunite tükkides. Kala ja karbid on head A-vitamiini allikad, samal ajal kui sealihast ja röstidest on vaid vähesed kogused. Enamik teravilja, eriti kliid, on rikastatud A-vitamiiniga. Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeerium soovitab päevas täiskasvanuks manustada A-vitamiini 900 mikrogrammi RAE-ga (mikrogrammid retinooli aktiivsuse ekvivalentides). Toitumisfaktid aitavad teil leida piimatoodetes A-vitamiini. See esineb loomulikult täispiimaga ja seda võib lisada teistele sortidele. Hankige vitamiine toidus, näiteks maguskartulist ja kõrvitsast, tumerohelisest, lehtköögiviljadest, sh spinatist, koldest, kapsast ja suhkrupeedist.

Sildi toitumisalased faktid aitavad teil valida valmistatud teravilja, mis on rikastatud vitamiinidega B6 ja B12. Täiskasvanud vanuses 19 kuni 50 vajavad 1,3 mg vitamiine B6 toidus või toidulisandites päevas. Need 14-aastased ja vanemad inimesed vajavad 2,4 mg vitamiini B12 päevas. Leidke mõlemad need olulised vitamiinid kanas, veiselis, sealihas, kalkunil ja tallel ning kalades nagu tuun, lõhe ja forell; piimatooted ja munad sisaldavad ka vitamiine B6 ja B12. Tumerohelise, lehetoote, kaunviljade (oad) ja täisteratooteid, nagu kaerajahu, on täiendavad head B-vitamiiniallikad.

Õnneks, paljud neist samadest toiduainetest rahuldavad teie igapäevast vajadust E-vitamiini järele. Hankige see toitaine nisupõõsast, mandlikast, pähklivõist ja päevalilleseemnetest. E-vitamiin esineb ka maisis, päevalilles, saflooris, nisuidudes, maapähkli- ja sojaõlis. Sardiinid, heeringas ja krabi on hea E-vitamiini loomsete allikatega. Veiseliha, kana, kalkuni, lambaliha ja sealiha on vähem olulised . 14-aastased ja vanemad peaksid saama 15 mg selle olulise vitamiini päevas. E-vitamiin võib toitumisalaste faktide loetelus olla tokoferool, mis on lühike alfa-tokoferooli kohta, piisava keha funktsiooni jaoks vajaliku toitaine vormi.

Ülevaade

A-vitamiin

Vitamiin B

E-vitamiin