Viie astme ja abivahendite vahel

Ülevaade

HIV on inimese immuunpuudulikkuse viiruse, AIDSi tekitava viiruse või omandatud immuunpuudulikkuse sündroomi akronüüm. Haiguste tõrje ja ennetamise keskused (CDC) teatavad, et viirus ründab immuunsüsteemi, lõpuks jätab keha kõhtu erinevateks infektsioonideks. CDC hinnangul elab praegu umbes 1,1 miljonit inimest HIVi või AIDSiga. Inimene võib olla nakatunud HIV-iga, kuid ei ole veel AIDS-i, sest viirus ei ole veel tugevasti immuunsüsteemi nõrgenenud. Tavaliselt järgneb haigus viieastmelisele progresseerumisele.

Äge infektsioon

AIDS.gov, USA tervishoiu ja humanitaarabi osakonna poolt pakutav ressurss, teatab, et äge infektsioon tekib kahe kuni nelja nädala jooksul pärast nakatumist HIV-iga. Ägeda infektsiooni sümptomid on sarnased halb gripp või nagu AIDS.gov seda kirjeldab, “halvim gripp”. Akuutse nakkusfaasi ajal teatab AIDS.gov, et organismis toodetakse suures koguses viirusi, rünnates CD4 T-rakke, mis on üks tüüpi rakk, mis moodustab immuunsüsteemi. Lõpuks viib keha viiruse tagasi madalale tasemele ja CD4 T-rakkude arv suureneb.

Kliiniline latentsus

HIV nakkuse järgmine etapp on kliiniline latentsus, mis võib kesta mitu aastat, kus nakatunud isik ei tunne mingeid sümptomeid. Thebody.com, veebipõhine HIV / AIDSi ressurss, teatab, et sageli on ainus põhjus, et inimene on HIV-iga nakatunud, et ta testiks positiivselt HIV-testiga. Lisaks võib tal olla suurem kui normaalsed lümfisõlmed. AIDS.gov teatab, et see etapp võib kesta kaheksa aastat või kauem.

Varajane staadium AIDS

Varasema AIDS-i esineb siis, kui organismi immuunsüsteem on piisavalt kahjustatud, et olla vastuvõtlik mõne kerge bakteriaalse, viirusliku ja seennakkuste vastu. AIDSi varases staadiumis teatab thebody.com, et isikul võivad esineda kerged sümptomid, nagu nahalööbed, väsimus, öine higistamine, kerge kaalulangus ja seenhaiguste ja küünte infektsioonid. Riikliku allergia- ja nakkushaiguste instituut (NIAID) teatab, et peavalu ja väsimus on ka varases staadiumis AIDS-i levinud sümptomid.

Kesktase AIDS

AIDSi keset staadiumi iseloomustab infektsioonide raskuse suurenemine, teatas thebody.com sõnul. Inimesel võib esineda tupevaid seennakkusid suus või tupes, mida nimetatakse piima, mis avaldub valge või kollase kilega, mis võib põhjustada ärritust. Thebody.com teatab, et keskmise astme AIDS-ile iseloomulikud muud sümptomiteks on suu ja suguelundite herpeseinfektsioon (külmavillid), kõhulahtisus, dramaatiline kaalukaotus ja püsivad palavik.

AIDS-i hilises staadiumis võivad infektsioonid nakatunud inimese järjekindlalt ja sageli haigestuda. Thebody.com teatab, et need infektsioonid hõlmavad Mycobacterium avium kompleksi haigust (põhjustatud seentest), bakterite tekitatud pneumoonia (Pneumocystis carinii pneumoonia) ja viiruse põhjustatud tsütomegaloviirust. NIAID teatab, et hiljaastase AIDS-i ajal võib esineda krooniline tugev kõhulahtisus, intensiivne öine higistamine, mälukaotus, depressioon ja muud aju haigused. Peale selle võib isik kujuneda Kaposi sarkoomist põhjustatud vähi tüübiks, mis põhjustab näo nahale punaseid, pruunid või purpleid plekid.

Late-Stage AIDS