Venoosse puudulikkuse aitamiseks

Ülevaade

Nagu te kõnnite ringi ja liigutage kogu päeva, lõikuvad jalad lihased, sundides verd oma jalgade venna. Veenis olevad ventiilid hoiavad vere voolamist tagasi. Kui need ventiilid nõrgenevad, ei suuda nad verd kinni hoida ja need ulatuvad teie alajäsemeteni. Penn State’i Milton S. Hershey’i meditsiinikeskuse järgi on tingimus, mida nimetatakse venoosseks puuduseks, võib olla tingitud vanusest, rasvumisest või tegevusetusest. Harjutus aitab neil probleemidest üle saada.

Flexing

Teie jalgade laiendamine ja jalgade pikendamine edasi ja tagasi võib aidata teie ringlust. Milton S. Hershey Meditsiinikeskus soovitab teil pikka aega istuda, näiteks pika auto või lennukiga, jalgade, jalgade ja pahkluude 10 korda iga 30 minuti järel.

Saba tõuseb

Vastavalt New Jersey’i meditsiinikooli dr Frank T. Padbergile, vastsündinud vastsete lihased võivad kaasa aidata kroonilise venoosse puudulikkusega. Dr Padberg koos Mark Johnstoni ja Sue Ann Sisto’iga uuris 31 kroonilise venoosse insuffiencyga patsienti. 2003. aasta uuringus, mis avaldati “Journal of Vascular Surgery”, jõuti järeldusele, et kuue kuu pikkused harjutused, millega tugevdada patsiendi vasika lihaseid, on parandanud vasika lihaste võimet verd pumbata kehasse. Üks lihtne viis vasikate tugevdamiseks on seista kõhuga, seejärel aeglaselt oma varvastega üles tõsta. Hoidke paar sekundit, seejärel lükake kanded maha. Võite püsida ennast hoides lauale või toolile. Tehke seda iga päev, nii palju kordusi kui võimalik. Nagu te omandate, võite lisada kaalu seljakotti või seista ühes jalas ja tõsta üles ühe jalaga korraga.

Kõndides

Jalutuskäik on vähese mõjuga harjutus, mis põhjustab jalgade lihaseid, mis aitavad vere varundamist. Regulaarsed jalutuskäigud võivad samuti aidata teil säilitada terve kaalu, mis aitab vähendada venoosse puudulikkuse sümptomeid. Kui te pole varem kõndinud, siis pöörduge oma arsti poole, et näha, kas jalutamine on teiega hea harjutus. Kandke toetavaid jalutuskepid. Alusta aeglaselt ja järk-järgult üles ehitama kaugust, kuhu jalutada.

Jalgrattasõit

Vastavalt Michigani ülikooli tervisesüsteemile on jalgrattasõit veel üks hea tegevus, mis suurendab jalgade ringlust. Jalgrattasport on veel üks hea viis oma kehakaalu säilitamiseks. Võite sõita jalgrattaga oma ümbruskonnas või töötada jalgrattaga kodus või jõusaalis.

Kui teie jalad teevad jalgsi või jalgrattaga liiga palju haiget, pakub ujumine mittekaalulist alternatiivi. Isegi kui te ei ujuta, võite oma jalgade läbimiseks basseini kasutada.

Ujumine