Toit, mida vältida imetamise ajal ekseemiga

Piimatooted

Ekseem võib olla lapsele allergiate allikas. Toidusegudes võib proteiin emal olla rinnapiim ja põhjustada allergilisi reaktsioone mõnedel imikutel. La Leche liiga organisatsioon ütleb, et esimestel aastatel vähenevad lapsed nende allergiate hulgast ja ekseem kaob. Kui te kahtlustate, et teie lapsel on teie rinnapiimaga üle kantud toiduvalgu allergia, konsulteerige oma pediaatril või imetamise konsultandil selle toidu kõrvaldamisega oma toidust.

Sojakaste

Piimatooted nagu piim, juust, jogurt ja koor on mõned kõige levinumad allergilised toidud uutele imikutele. Karen Zeretzke ütleb ajakirjas New Beginnings, et lehmapiimil on rohkem kui 20 potentsiaalset allergeeni piimas. Mõnele lapsele ei ole lehmapiima valgud kergesti seeditavad ja imiku seedetrakti poolt tunnustatud kui allergilised ained. Ekseem on mõnikord allergiline vastus lehmapiimavalkudele.

Nisu ja kukk

Imikud, kellel on allergiline reaktsioon piimatoodetele, mille tagajärjeks on ekseem, võib olla ka soja suhtes allergiline. Kellymom.com ütleb, et suur osa lehmapiimavalkudega allergiat tekitavatest lastest on samuti allergia soja leitud valkude suhtes. Paljud toidud sisaldavad koostisosana sojaainet, nii et soja vältimine rinnaga toitmise ajal nõuab toitumisalase märgistuse hoolikat jälgimist.

Munad ja maapähklid

Nisu ja mais on kaks toitu, millest mõned lapsed on allergilised. Neid kaht eset on dieeti raskem eemaldada, kuna see on peaaegu igas pakendatud toidus mingil kujul. Naha, mais või mistahes toidus sisalduva toiduga allergia tagajärjel vähemalt kahe nädala jooksul kõrvaldatav toiduaine aitab teil teada saada, kas toit põhjustas allergiat. Kui teie lapse ekseem selle aja jooksul hakkab selgeks saama, siis teate, et toit oli kõige tõenäolisemalt süüdi.

Toidulisandid

Munad ja maapähklid on kaks toitu, mis teadaolevalt põhjustavad mõnedel inimestel väga allergilisi vastuseid. On võimalik, et nende toitude valgud võivad teie rinnapiimaga läbi viia ja põhjustada ekseemi teie lapsel, eriti kui perekonna anamnees on teie perekonna munadele ja maapähklitele allergia.

Toidulisandid nagu säilitusained, kunstlikud värvained ja kunstlikud lõhna- ja maitseained võivad põhjustada allergilisi reaktsioone mõnedel imikutel, kui nad läbivad rinnapiima. Sarnaselt võivad sellised reaktsioonid põhjustada ka pestitsiidide ja teiste kemikaalidega väga töödeldud toitu. Kõik toidud, mis on kindlaks tehtud allergia tekkeks beebis, tuleb dieedist välja jätta kuni lapse võõrutuseni või kuni laps levib allergiast. Konsulteerige oma pediaatriga nõu ja allergia testidega, kui soovite, et määrata kindlaks teie beebi ekseemi põhjus.