Toidud, mis vallandavad ragweedi allergia

Ülevaade

Kui teil on allergia ragweedile, mis on kogu Põhja-Ameerikas levinud õitsemisjuhtum, on teil tõenäoliselt tekkinud sellised sümptomid nagu vesine või kinnine nina, aevastamine või kurguvalu. Lisaks neile teadaolevatele allergia sümptomitele võivad allergilise allergiaga inimesed omada allergilist reaktsiooni teatud tüüpi toidule – suuõõne allergia sündroomi seisundile. Vastavalt Ameerika Allergia ja Astma Fondile võivad teatud toiduained põhjustada allergilist reaktsiooni inimestele, kes on allergiavabad. Kui teile eriti meeldib üks neist vallandatud toidudest, ei pea te tingimata seda loobuma. Valida konserveeritud sordid või mahlad, mis ei ole nii tõenäoliselt õietolmu saastunud.

Banaanid

Kui olete allergiline aroomiele, võite tekkida allergiline reaktsioon toore banaanide söömisele või käitlemisele. Sümptomiteks võivad olla huulte või keele turse või suu, suulae või kõri ärritus. Sellised sümptomid esinevad tavaliselt ainult allergiat tekitavate puu-ja köögiviljade toorainete söömise või käitlemise korral. Kui teil tekib toore banaani söömisel või käsitsemisel allergiline reaktsioon, kaaluge banaani söömist enne selle söömist, sest see võib leevendada sümptomeid. Kui pärast keedetud banaani käitlemist või sissevõtmist sümptomid püsivad, võiksite kaaluda oma järgmise tervisliku suupiste saamiseks alternatiivsete puuviljade, näiteks õunte valimist.

Melonid

Rabaveltsist allergia võib põhjustada allergilist reaktsiooni pärast kaneelipuu, leetrite või arbuuside söömist või käitlemist. Võib esineda suu või kurgu ärritust ning see võib tekitada nahale lööve, mis on puutunud kokku selliste melonitega. Sõltuvalt teie allergia tõsidusest võib sellist tüüpi melonide neelamine põhjustada ka maoärritust, sealhulgas krampe, oksendamist või kõhulahtisust. Selliste puuviljade valmistamine enne nende söömist aitab teil vältida allergilist reaktsiooni. Võite ka osta melonid, mis on juba lõigatud ja pakitud.

Suvikõrvits või kurk

Ribavere allergia korral võib teil tekkida ka allergiline reaktsioon pärast teatud köögiviljade, sealhulgas suvikorvide või kurkide söömist. Nende köögiviljade toored versioonid on kõige sagedamini seotud allergiliste reaktsioonidega. Sellised reaktsioonid võivad hõlmata huulte, suu, suu või kõri ärritust või sügelust. Nende köögiviljade küpsetamine enne nende sissevõtmist võib aidata leevendada või vähendada allergiliste sümptomite esinemist. Kui allergia püsib, peate võib-olla valima järgmise söögikorraga alternatiivseid köögivilju.

Kummeliha, päevalilleseemned või mesi

Kui teil on allergia kilpkonna vastu, võite tekkida allergiline reaktsioon pärast kummelite teed, päevalilleseemneid, mesi või muud tüüpi toitu, mis sisaldavad Compositae perekonda kuuluva õietolmu. Ameerika Astma ja Allergia Fond märgib, et need toidud võivad põhjustada tõsist allergilist reaktsiooni, nagu šokk.