Toidud, mis seob rauda

Tee ja kohv

Raud on mineraal, mida leidub sellistes toiduainetes nagu veiseliha, kana ja spinati. Kui te ei saa toidust piisavalt rauda, ​​võib teil tekkida aneemia, mis põhjustab väsimust ja immuunsuse vähenemist. Kui teete oma rauasisaldust, et vältida või ravida aneemiat, on oluline olla teadlik toidust, mis seob rauda ja vähendab selle imendumist. Raua sidumiseks mõeldud toiduainete vältimine aitab hoida teie rauda tugevust.

Täistera

Riiklike terviseinstituutide andmetel on teed nagu must tee ja pekoe tee, ainetel, mis seonduvad rauaga kehas, muutes keha rauast võimatuks. Vastavalt American Dietetic Association’i dr Srimathi Kannanile võivad kohvi leidud polüfenoolid siduda ka rauda. Ta väidab, et mustal teel on kõige tugevam võime seostada kõikide jookide rauda, ​​millele järgneb kohv ja siis taimeteed nagu kummel tee.

Piim

Terved terad, nagu terve nisu leib, pruun riis, täisnaha pasta, täisniit tortillid ja speltanisu, võivad siduda ka rauda kehas ja blokeerida selle imendumist. Riiklike tervishoiuameti toidulisandite büroo sõnul on tanniinid rauda seostunud täisteradega leitud ühendid. Dr Kannan märgib, et kogu terade kiud võivad seonduda raua ja põhjustada keha mineraalide eraldumist.

Pähklid

Kuigi piim on täis kaltsiumi, D-vitamiini ja A-vitamiini, võib see vähendada raua kättesaadavust kehas. Riikliku aneemia tegevusnõukogu väidab, et piimakomponent võib rauda seostada. Seetõttu on tähtis, et ei jookse klaasi piima rauapreemiga või rauasisaldusega toiduga, nagu veiseliha või kana. Kui te üritate ennetada või juhtida aneemiat, on parem joomine mõni tund enne jooma võtmist või kõrge raua toiduga söömist klaasi piima.

Fosfor on mineraal, mis on leitud pähklitest nagu mandlid, pähklid ja makadaamiapähklid. Fosfori vormis pähklid nimetatakse fütaatideks. American Dietetic Association’i dr Kannan kinnitab, et fütaadid on negatiivselt laetud, nii et nad ühendavad positiivselt laetud rauade ioone ja takistavad keha tõhusalt raudu kasutamast. Pähklid võivad olla osa tervislikust toitumisest, eriti kuna need sisaldavad mõnda rauda ja valku, kuid kõige parem on piirata pähklite portsjonite suurust ja jätkata paremate rauaallikate kasutamist, nagu näiteks liha ja oad.