Toidud, mis põhjustavad tõsist kõhuvalu

Puhitus või kõhuõõne võib olla põhjustatud seedetrakti häiretest nagu ärritunud soole sündroom, mille puhul teie keha on suurenenud tundlikkus gaasile jämesooles. Kui esineb liiga palju gaasi, võib kõhuvalu olla nähtavalt paistes. Toidud, mis tavaliselt on seotud gaasitootmisega, võivad põhjustada puhitus ja krambid.

Paljudel inimestel tekib pärast piima joomist või piimapõhiste toodete, nagu juust, jogurt ja jäätis, ebamugavaid sümptomeid nagu kõhuvalu, liigne soolegaas ja puhitus. Nad ei suuda seedida laktoosi – eritüüpi suhkrut, mis on leitud piimatoitudes, peamiselt laktaasipuuduse tõttu. Ensüüm laktaas purustab peensoole piima suhkrut. Niisiis, kui laktoos jääb seedimatuks, võib see põhjustada puhitus ja gaasilist loputamist jämesooles.

Kui puhitus ja puurimine on probleem, peate vältima köögivilju, nagu kapsas, brokkoli, lillkapsas ja rooskapsas. Need toidud on suured rafinoos, kristalne pehme suhkur, mida mõned inimesed ei suuda seedida, sest neil puudub ensüüm, mis vastutab rafinoosi seedimise eest peensooles.

Saate aidata kontrollida puhitus, vältides kaunviljadest, hernestest ja läätsedest valmistatud toitu. Kaunased toovad esile üleliigse gaasi koguse, mis tavaliselt põhjustab seedetrakti häireid, sealhulgas kõhuvalu, krambid ja puhitus. Mõnikord võite märgata neid sümptomeid poole tunni jooksul või võtta kaks tunniks pärast kaunviljas sisalduva toidu sissevõtmist sümptomite ilmnemiseks.

Ülevaade

Piimatooted

Ristiköögiviljad

Kaunviljad