Toidud, mis on sulforafaani kõrges

Ülevaade

Sulforafaan kuulub fütokemikaalide rühma või taimsetes toiduainetes sisalduvate taimekaitsevahenditena, mida nimetatakse isotiotsüanaatideks. Koos sellega seotud fütokeemiliste ainetega aitab see vältida vähktõve arengut. Sulforafaan takistab teatud ensüüme kehas aktiveerima vähktõbe põhjustavaid aineid ning suurendab organismi tootmist muudest ensüümidest, mis puhastavad süsteemist välja kantserogeene, enne kui nad saavad rakke kahjustada, vastavalt sellistele andmetele nagu rinnavähi uurimisprogramm. Sulforafaani toodetakse ristõieliste taimede taimedes ainult siis, kui reaalselt reageerivad kaks eraldi ensüümi, mürosinaasi ja glükorafaniini.

Brokkoli kapsas

Brokkoli kapsas on glorokarapaniini rikkalikum toidu allikas, sulforafaani lähteaine või SFN, mida tuntakse ka glükorafahiini sulforafaanina. Vastavalt teadustööle, mis avaldati 1997. aasta septembris “Rahvusliku Teaduste Akadeemia toimingutes”, on kolmepäevased brokoliõled keskmised selle fütokeemilise päritolu allikad, mis pakuvad massist 10-100 korda rohkem kui täiskasvanud brokkoli taimed või lillkapsas. ” 1-unts pakend annab 73 milligrammi sulforafaani glükosinolaati. 100-grammisele portsjonile pakutakse umbes 250 milligrammi brokkoli kapsleid. Sul on võimalik osta spargelkapsleid paljudes tervisekauplustes ja teatud toidupoodides. Kergelt keedetud, nad maitse sarnane aurutatud spinat.

Brüsseli kapsas

Teine kirsipuu või Brassaca perekonna köögivilja on rooskapsas. Vastavalt Linus Paulingu mikrotoitainete uuringute instituudile on kõik need ristumisharjumuste fütokemikaalid rikkad, ent kõik ristõielised köögiviljad on paremini spetsiifiliste glükosinolaatide või sulforafaani prekursorite allikad kui teised. 1/2 topsi serveerimine või 44 grammi rooskapsa, toores, annab ligikaudu 104 milligrammi kogu glükosinolaate. Glükosinolaadid on vees lahustuvad ühendid, mis leostatakse toiduvalmistamiseks. Neid fütokeemikaale saab kergesti hävitada. Vastavalt uuringule, mis avaldati septembris 2003 “British Journal of Nutrition”, vähenes üldise glükosinolaadisisalduse kogus glükoosinolaadi sisaldusega umbes 9-15 minutit. Kuivamismeetodid, mis kasutavad vähem vett, nagu näiteks mikrolaineahi või aurutamine, võivad vähendada kadusid.

Kapsad

Kapsas on mitu sorti – paljud neist on rikas glükosinolaatidega. Selle sulforafaani prekursori, Savoy ja punase kapsa puhul on kõrge kvaliteediga kaks sorti. Nagu teiste ristiõieliste köögiviljade puhul, hävitatakse toiduvalmistamine fütokeemiline ja võib inhibeerida mirosinaasi ja glükoorafaniini vahelist reaktsiooni, mis on vajalik sulforafaani saamiseks. 1/2 tassi või 45 g purustatud Savojakapsast annab 35 mg kogu glükoarfaniini, samas kui sama palju hakitud punast kapsast pakub 29 milligrammi. Parim viis, kuidas vältida kapsas sisalduvate fütokemikaalide kaotamist, on nautida seda toorainena, võib-olla ka kookilõhnas.