Toidud, mis mõjutavad kortisooli taset

Toidused, mis suurendavad kortisooli taset

Kortisool on põhiline stresshormoon kehas. Mayo kliinik ütleb, et see suurendab suhkru või glükoosi kogust vereringes, see suurendab aju võimet kasutada glükoosi ja aitab kudede parandamisel. Kortisool mõjutab ka immuunsust, seedimist ja paljunemisvõimet ning mõjutab kasvuprotsesse. Kortisooli tase on tavaliselt kõige suurem hommikul ja kõige madalam keskööl. Toit ei sisalda kortisooli, kuid see, mida sööte, võib mõjutada kortisooli taset teie kehas.

Toidust madalam kortisoolitasemed

Dr Pauline Harding, kes on sertifitseeritud perekonnapraktikas ja kellel on dietoloogi / toitumisspetsialisti tegevusluba, ütleb, et kortisooli sisaldus reageerib kiiresti toidule, mida me sööme. Ta ütleb, et toidu glükeemiline indeks mõjutab organismi kortisooli taset umbes viis tundi pärast seda, kui olete söönud, ja glükeemiline indeks peegeldab, kuidas toit mõjutab keha veresuhkru taset. Suur glükeemilise indeksiga toidud põhjustavad kortisooli taseme tõusu. Nende toitude hulka kuuluvad suhkrulisandiga ja rafineeritud tärklised. Einete vahelejätmine võib kortisooli taset suurendada. Harding ütleb, et öösel kõrge kortisooli tase võib häirida une.

Kortisooli blokaatorid

Kui teie eesmärk on vähendada kortisooli taset, siis otsige madala glükeemilise indeksi toitu. Dr. Pauline Harding räägib Nutrition 4 Health, et head valikuvõimalused hõlmavad mune, liha, puuvilju, kala ja juurvilju. Kui teie päev algab tavalise kortisooli tasemega, ütleb Harding, et saate seda allapoole jälgida, sööge madala glükeemilise indeksiga toidud ligikaudu iga viie tunni järel. Kortisooli ülespoole tõusmise vältimiseks soovitab ta tasakaalustada suhkruid ja terveid toiduga koos loomsete valkudega. Ta ütleb, et köögiviljad kipuvad tasakaalustama end glükeemilise indeksi poolest, kuid ta ütleb, et nad ei ole indeksi peal madalad, et korvata terade tarbimist.

Niinimetatud kortisooli blokaatorite tootjad väidavad, et nende tooted aitavad kortisooli sisalduse vähendamisel vähendada kehakaalu. Teoreetiliselt on see, et kortisool aitab teie kehal toime tulla stressiga, suurendades söögiisu ja lisades kõhuõõne rasva, vähendades seega kortisooli taset. Mayo kliiniku toitumisspetsialist Katherine Zeratsky ütleb, et on olemas vaid mõned esialgsed uuringud, mis toetavad seda seost stresshormoonide ja kehakaalu vahel, ning ta ütleb, et ei ole teaduslikke tõendeid kortisooli blokeerimise kohta, mis võib viia kehakaalu languseni. Kortisooli blokaatorid on turustatud nimetena CortiSlim, CortiStress ja CortiDiet.