Toiduained, mis takistavad liikumispuudega

Ülevaade

Liikumishaigus võib reisida õnnetu. See võib juhtuda, kui sõidate autoga, lennukiga, rongiga või paadiga ja sageli kaasneb iiveldus, peapööritus ja oksendamine, teatab Marylandi Ülikooli Meditsiinikeskus. Kui te reisite reisil esineva liikumispuudega, võib teatud toitude söömine vähendada sümptomeid ja rahustada mao. Edasi planeerige ja pakke mõned neist toidudest koos teiega, et oleksite valmis, kui liikumishaigus lööb.

Ingverijuur

Ingver on üks võimsamaid toiduaineid, mis rahustavad maoärritust. Värskelt kooritud ingveri juurest väikese tükiga närimine võib liikumishäiret ära hoida ja vältida mao ärritust. Lõigake mõned tükid värsket ingverit ja hoidke neid kilekotti. Närida ühe aeglaselt, kui hakkate tundma liikumishaiguse sümptomeid. Keetke mõned tükid kooritud ingveri ingveri tee valmistamiseks, et saaksite ravida sümptomeid ja võimaldada teil reisida mugavamalt, märgib Phyllis A. Balch oma raamatus “Retsept for nutritional healing”. Ingveri söömine või ingveri tee joomine võib samuti takistada sümptomite ilmnemist, kui te tarbite seda umbes tund aega enne reisi lahkumist.

Kuiv kreekerid

Mõned kuiva kreekerid aitavad häirida maoärritust ja takistavad oksendamist, mis sageli kaasneb liikumispuudega. Söö kaks või kolm kreekerit, kui hakkate tundma iiveldust ja jätkake söömist aeglaselt, kuni teie sümptomid vähenevad. Enne reisi alustamist proovige süüa mõned kreekerid ja kindlasti pakkige oma kotti palju ekstra kreekerit. Balch soovitab terveid teraviljakuivatusi, sest need aitavad suu kaudu vähendada sülje kogust, mis võib vähendada iivelduse ja mao ärritust. Vältige maitsestatud kreekerite, eriti vürtsikate, sibulate või küüslaugu sorte, sest need võivad sümptomeid halvendada.

Sidruni

Vastavalt ABC Newsi aruandele, värsked sidrunid ja värske sidrunimahla võivad teie reisi ajal vähendada iiveldust ja oksendamist, kuna need sisaldavad toitaineid, mis suudavad lahendada teie seedetrakti häired. Lõigake üks või kaks värsket sidrunit ja hoidke neid kilekotti või konteinerisse, et saaksite koos oma reisiga kaasa võtta. Eemaldage koor ja asetage üks viil keelele, kui hakkate haigeks tundma. Sa võid sööda viilu või lihtsalt imeda mahla välja, et tuua mõningast leevendust.

Oliivid

Pakkige mõned oliivid, mis aitavad teil oma reisi läbi teha, ilma haiget saada. Oliivid aitavad häirida iiveldust, kuna nad vähendavad süljeeritust suus, vähendades tõenäoliselt iiveldust või viskamist, Balchi aruanded. Enne reisist lahkumist süüa mõned oliivid ja hermeetilises konteineris pakke mitu oliivi. Kui hakkate haigeks tundma, sööge üks kord iga minut, kuni sümptomid kaovad.