Titaanoksiidi naha kreemi kasutamise tervisemõju

Cancer Preventive

Titaandioksiid, tuntud ka kui titaandioksiid, on füüsiline päikesekaitsekreem, mis peegeldab UV-kiirgust enne, kui see võib nahale kahjustada, vastavalt MayoClinic.com-le. See on päikesekaitse kreemide ühine koostisosa. Nahale kandmisel on valge välimus. Mõnedel toodetel on ravimvormid, mis kombineeruvad rohkem nahatoonidega. Kokkuvõttes on naha kreemide titaandioksiidil naha ülemine dermis, millel on vähe negatiivseid tervisemõjusid, positiivne mõju.

Võimalikud rakulised mõjud

Suurim titaandioksiidikreemide kasutamise tervisemõju vähendab nahavähi ohtu. Rohkem kui 2 miljonit nahavähi esinemist esineb igal aastal, märgib Ameerika Akadeemia dermatoloogiat. Sunburns on seotud suurenenud riskiga melanoomiks, mis on nahavähi kõige surmav vorm. Titaandioksiid on Ameerika Ühendriikide Dermatoloogiaakadeemia poolt soovitatud päikesekaitsetoodetega. See ei ole keemiline päikesekaitsekreem ja seetõttu ei reageeri inimestele, kes on allergilised keemiliste päikesekaitsekreemide suhtes.

Võimalik Nahka ärritav

Titaandioksiid ei tungi tavalisse nahka. Teisest küljest võib mikroniseeritud titaandioksiid põhjustada kahjulikke rakulisi mõjusid, kui nahk lakteeritakse või muul viisil kokku puutub. Eksperimentaalse dermatoloogia väljaandes 17. augustil 2008 avaldatud uuringus uuriti hiirtel siirdatud inimese nahale mikroniseeritud titaandioksiidi toimet. Uurijad leidsid, et puutumatul nahal mikroniseeritud titaandioksiid ei tunginud rakkudesse. Siiski leiti, et otseselt rakukultuuride eksponeerimiseks leidis märkimisväärne rakutüübist sõltuv mõju rakulistele funktsioonidele nagu elujõulisus, proliferatsioon, apoptoos või rakusurm ja diferentseerumine. Uurimisrühm jõudis järeldusele, et kahjustatud nahal on mikroniseeritud titaandioksiidiga seotud riskifaktor.

Titaandioksiid võib mõnedel inimestel kerget nahka ärritavat. Kanada töötervishoiu ja tööohutuse uurijate keskuses testiti viit vabatahtlikku, kellele manustati 0,1 mg titaandioksiidipulbrit üks kord päevas kolme päeva jooksul. Pulbrit kasutati nii puutumatul kui ka kahjustatud nahal. Tulemused ei andnud peaaegu mingit ärritust vabatahtlikele. Uurijad jõudsid järeldusele, et titaandioksiid on hästi talutav ja mõnevõrra pehme ärritaja.