Sündroomid, mis esinevad südame tsükli puhkefaasis

Polariseeritud müokardi rakk

Südame tsükkel koosneb kolmest sündmusest: depolarisatsioon, tulekindel periood ja repolarisatsioon. Põhimõtteliselt südame lööki, mille järel ta ei suuda lühiajaliselt midagi teha, ja siis laaditakse uuesti mõne teise nalja. Kardiaalse tsükli puhkefaasi nimetatakse tulekindlaks perioodiks. Südame tsükli keskuse puhkejärgus toimuvad sündmused rakulisele aktiivsusele.

Tulekindel periood

Südamelemente nimetatakse müokardirakkudeks. Linda Wright, RN, CCRN, selgitab, et südamelihase membraanidel on spetsiaalsed kanalid, mis kontrollivad naatriumi, kaaliumi ja kaltsiumi voolu läbi rakumembraani. Naatrium, kaalium ja kaltsium on elektrolüüdid, mis vastutavad müokardi raku võime eest kokku leppida või peksid. Polariseerunud müokardiaalne rakk on üks, mis on puhanud ja täielikult laetud. Kõik elektrolüüdid on õiges kohas. Naatrium paikneb väljaspool rakku ümbritsevat ümbrust ja raku sees on kaalium ja kaltsium. Müokardirakkude õigeks võitmiseks peab nende elektrolüütide vahel olema tasakaal. Kui rakk on polariseeritud, on see võime tegevuspotentsiaali jaoks. Lihtsamalt öeldes on tal võime võita. Kui signaal on laekunud, sõlmib müokardirakk. Seda nimetatakse depolarisatsiooniks. Donna D. Ignatavicius, MS RN ja M. Linda tööandja Ph.D., “Meditsiini-kirurgilise õendusabi kriitilise mõtlemisega kaasneva hoolduse eest” autorid selgitavad, et selle protsessi käigus naatriumi-, kaaliumi- ja kaltsiumi lüliti paikneb ristmikul Rakumembraan läbi sobivate kanalite. Elektrokardiogrammil näitab depolarisatsioon rütmiriba suurt nurka. Seda piiki nimetatakse südame löögisageduse QRS-na. Selle pöia järel on väiksem tõuk, mida nimetatakse T-laineks. T-laine tähistab tulekindlat perioodi.

Repolarisatsioon

Kardiaalse tsükli tulekindel periood või puhkefaas koosneb kahest osast. Absoluutse tulekindla perioodi aeg on vahetult pärast seda, kui müokardi rakud depolüüsivad kuni puhkefaasi umbes pooleni. Richard Klabunde, Ph.D. selgitab, et EKG-s on absoluutne refraktaarne periood algab kohe pärast QRS-i ja lõpeb T-laine pooleldi. Selle aja jooksul ei ole müokardirakud võimelised mingit toimet. Suhteline tulekindel periood on T-laine viimane osa. Naatrium-kaaliumikanalid avanevad ja elektrolüüdid hakkavad uuesti rakumembraanist uuesti liikuma. Sel ajal, kui elektriimpulss jõuab rakku, võib see põhjustada kokkutõmbumist, kuid võime on ebanormaalne, kuna rakk pole veel täielikult laetud.

Repolarisatsioon on suhtelise tulekindla faasi lõpuleviimine. Teisisõnu, elektrolüüdid liiguvad rakumembraanile, kus nad vajavad, naatrium liigub rakust tagasi ja kalium ja kaltsium liiguvad tagasi rakku. Kanalid suletakse ja müokardirakk on jälle polariseeritud.