Roheliste toodete näited

Ülevaade

Sõna “roheline” võib kirjeldada peaaegu kõike tänapäeval, alates köögiviljadest kuni autodeni. Rohelised tooted on tooted, mis toodavad piiratud süsinikdioksiidi jalajälgi, võivad nad vajada vähem ressursse, et toota, tarbida vähem energiat või eraldada vähem ohtlikke heitmeid. Roheline toodete kasutamine võib aidata vähendada igapäevase tegevuse keskkonnamõju.

Toit

Roheline toit ei ole tingimata hernes ja kikerhernes, kuigi mõlemad asjad võivad olla rohelised. Kohalikult toodetud toidud, näiteks köögiviljad ja puuviljad, mida ostate põllumajandustootjatelt turul või kasvavad ennast, on palju väiksem süsinikdioksiidi jalajälg kui need, mida transporditakse pikkade vahemaade jaoks, mis nõuab suure hulga fossiilkütuste põletamist. Mahepõllumajanduslikud toiduained, mille tootmisel kasutatakse vähem kemikaale ja pestitsiide, võivad olla ka rohelised, kuid kui neid vajab pikki vahemaid, võib nende rohelust kompenseerida laevanduses kasutatava kütuse kogus. National Geographici intervjuus pakkus U.K. tegevdirektor Andy Atkinsi sõpradele, et ostjad otsivad kohalikke mahepõllumajanduslikke tooteid naaberturgudel kõige halvema toidu jaoks. Mahepõllumajanduslikult kasvatatav tomati, mis asuks lihtsalt maanteel, oleks ideaalne roheline toiduaine.

Seadmed ja elektroonika

U.S. keskkonnakaitseagentuuril ja energeetikaministil on ühine programm Energy Star, milles määratletakse energiatõhusad tooted, sealhulgas kodutehnika ja elektroonikaseadmed. Programm võimaldab tarbijatel tuvastada energiat säästavaid tooteid ja vähendada ebaefektiivse energiakasutuse põhjustatud kasvuhoonegaaside heitkoguseid. Näiteks Energy Star’i hinnaga nõudepesumasin kasutab vähem vett ja vähem energiat kui traditsioonilised nõudepesumasinad, loodusvarade säilitamine ja globaalse soojenemise vastu võitlemine. Energy Star’i arvutitel on toitehaldusfunktsioonid, mis panevad need pärast tegevusetuse perioodi unerežiimi, vähendades oluliselt tarbitud energiat.

Kodumasinate puhastusvahendid

Fosfaadivaba nõudepesumasin ja pesupesemisvahendid on rohelised, kuna nad ei lase keskkonda kahjustavaid fosfaate veetranspordina välja. Teised roheliste puhastusvahendite näited on need, mis on märgistatud kui “sertifitseeritud biolagunevad”, mis on läbinud mitu ranget katset, mis on seotud biolagunduvuse ja keskkonnamõjuga, mida viib läbi sõltumatu sertifitseerimisasutus. Tarbijate aruannete kohaselt on sertifitseeritud biolagunevad märgised mõttekas kui “üldised Biolagunevad “etiketid. Klaasi ja metalli puhastusvahendid, köögi- ja vannitoa puhastusvahendid ning pesupesemisvahendid on tooted, mis võivad selle märgistusega kaasas olla.

Autod

Rohelised autod on energiatõhusad ning tekitavad piiratud õhusaaste ja kasvuhoonegaase. USA keskkonnakaitseametil on sõidukite heitkoguste ja kütusesäästlikkuse standardid. Nii autode kui ka õhusaaste ja kasvuhoonegaaside puhul on see üks kuni kümme. SmartWay-märgistatud autodel on mõlemas piirkonnas kuus või parem, kokku kokku vähemalt 13. Kõige halvemad autod, mis on tähistatud SmartWay Elite, on mõlemas piirkonnas üheksa või paremad.