Rohelise tee ekstrakti kõrvaltoimed

Ülevaade

Tee on inimestes juba üle 500 000 aasta jooksul kasutatud. Kolme peamise teeliigiga on rohelise tee näidanud, et inimkehale on palju tervendavat omadust. Selle kõrge antioksüdandi sisaldus (kõrgem kui teised teed) on uuritud ja kasutatud vähi, ateroskleroosi, kõrge kolesterooli, maksahaiguse ja teiste haiguste hulga jaoks. Aga mitte kõik rohelise tee teemal on kasulikud ja on olemas teatud asjad, millest igaüks, kes mõtleb selle proovimisele, peaks olema teadlik.

Kofeiin

Roheline tee on kofeiinis kõrge. Liiga palju rohelise tee joomine avaldab kehale samasuguseid mõjusid kui kohvi ja kofeiineeritud sooda puhul. Rohelise tee tarbimisega tunnete end samasuguseid mõjusid kui kofeiini puhul. Tee võib esialgu põhjustada tähelepanelikkust, kuid ülemäärane tarbimine võib põhjustada ärritumatust, unetust, ebaregulaarset südamepekslemist ja peapööritust. Te saate ka rohelise tee kofeiini üleannustamist, mis võib põhjustada iiveldust, oksendamist ja kõhukrampe.

Keemiaravi

Kuigi teatavad uuringud on näidanud, et roheline tee tõstab esile teatavate kemoteraapiaravimite (doksorubitsiini ja tamoksifeeni) efektiivsust vähktõve vastu võitlemisel, on ka negatiivne kõrvaltoime. Roheline tee stimuleerib tegelikult prostatiidi vähirakkude geeni, mis muudab viiruse kiiremaks kiirgusega võitlemiseks raskemaks.

Ravimid

Roheline tee on samuti seotud raskete kõrvaltoimetega, kui neid kasutatakse koos erinevate ravimitega, mida kasutatakse tõsiste haiguste raviks. Näiteks kui te võtate midagi koos fenüülpropanoolamiiniga, on levinud köharavimite tavaline koostisosa, võib rohelise tee joomine põhjustada maania ja kiiret vererõhu tõusu. See kehtib ka depressiooni vastu võitlemiseks kasutatud ravimite kohta.