Ravimtaimed verehüübe lahustamiseks

Ülevaade

Vere hüübimine on südame-veresoonkonna häire, mis takistab hapnikuga rikastatud vere levikut kõikidele kehasüsteemidele. Verehüübed moodustuvad sageli vaagnapiirkondades või jalgadel ning jõuavad kopsudesse, kus need on asetatud kopsuarterisse. Muud verehüübed käivad ajusse ja põhjustavad häiret, mida nimetatakse insuldiks. Tromb, mis blokeerib südame verevoolu, nimetatakse südameinfarktiks. On olemas ravimid, mis vähendavad verd ja vähendavad trombotsüütide agregatsiooni, mis põhjustab vere hüübimist. Selle seisundi raviks on saadaval ka alternatiivsed ravimeetodid. Enne nende lisamist oma tervishoiu režiimile arutage kindlasti ravimtaimede ravi arstiga.

Küüslauk

Küüslauku on juba tuhandeid aastaid kasutatud meditsiiniliselt. Vastavalt Holistic Online’i veebisaidile sisaldab see ravim toimeainet ajoene, mis aitab vältida verehüüvete moodustumist. Küüslaugu soovitatav annus on päevas kaks kuni neli nelki. Küüslaugu kasutamine võib olla vastunäidustatud verepuhumisvastaste ravimitega.

Kassilõks

Ravimühendid Cat’s Claw on leitud selle koore ja selle rohu juurtega. Vastavalt Holistic Online-le, võib kassi küünis vältida vereringe tekkimist vereringes ja suurendada vereringet. Järelikult võib herb vältida tõsiseid tervisehäireid, mis on seotud verehüübimisega, nagu insult ja südameinfarkt. Tinkuktuuri soovituslik annus on 1/4 tsp. Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse andmetel 2 kuni 3 tl päevas.

Ingver

Ingver on tuhandeid aastaid kasutatud Aasia traditsioonilises meditsiinis. Südamehaiguste ennetamiseks soovitab Ajurveedi traditsioon igapäevaselt tarbida ingverit. Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse andmetel võib Ingveri võime trombotsüütide agregatsiooni või hüübimist takistada, võib kaitsta keha ateroskleroosist.