Rasvavaba õhtusöögi ideed

Squash supp

Paljud rasvavabade õhtusööki puudutavad ideed on köögiviljad kui põhikursus. Kerge rasvhapete, transrasvade ja kolesterooli sisaldav toit ei ole mitte ainult tervislik, vaid võib aidata krooniliste haiguste vältimiseks. Pea meeles siiski, et mitte kõik rasv on halb. Omega-3-rasvhapete kõrge toidud on teile tegelikult kasulikud, vähendades kolesterooli ja vähendades südamehaiguste ohtu. Soodsad on ka monoküllastumata ja polüküllastumata rasvad, näiteks oliiviõli, pähklid ja saflooriõli ning need tuleks lisada teie pikaajalisele dieedi kavale. Enne uue dieedi alustamist konsulteerige alati arstiga.

Segatud salat

Squash-supp on kiire ja lihtne rasvavaba õhtusöök. Küpsetage või keedake koorikut, koorige see ja segage rasvavaba piima või rasvata poole ja poole võrra. Maitse järgi maitsestama. Butternut squash, suvikõrvits, suvikõrvits ja hirvkasvits ei ole mitte ainult rasvata, nad pakuvad kõrgeid kaaliumi, B-vitamiini, C-vitamiini, foolhapet, niatsiini, B6-vitamiini ja toiduvärvi. Squash on ka beetakaroteeni allikas, ühend, mis muutub keha retinooliks. MayoClinic.comi andmetel on retinool eluliselt tähtsaks nägemiskemikaaliks ja muutub ka retinoehappeks, rakkude kasvu jaoks oluliseks ühendiks.

Ratatouille

Autor Elizabeth Jyothi Mathew esitab oma raamatus “Üle 100 rasvavaba retsepti” rasvata salatiga salat, porgandeid, kurku, õunu ja punase kapsaga retsepti. Koostisainete pese ja tükeldage ja segage kokku. Selle asemel, et salatit koristada, tuhasta salat veidi rasvavaba jogurtit. Enne serveerimist küpsetage värske piparmünt salatile.

Ratatouille on Prantsusmaal ja teistes Euroopa osades populaarne köögiviljahaud. Hautatud tehakse tavaliselt tomatipõhjas. Ratatouille võib valmistada koorepotist ja jätta kogu päeva vähese kuumusega küljes. Kallake nelja suurt küpset tomatit ja lisage potti. Lõigake köögiviljade valik, sealhulgas baklazaan, sibul, paprika, seened, suvikõrvits, porgandid. Parim asi ratatouille’i kohta on see, et saate kasutada mis tahes köögivilju, mis teile meeldivad. Lisage purustatud küüslauk ja sool ja pipar maitsmiseks.