Rasva või kalorsusega toidud

Ülevaade

Söömine tervena, püüdes kaalust alla võtta, on lihtsam, kui tarbib rasvavaba toitu, mis sisaldab vähe kaloreid või ei sisalda neid. Mitte-rasvade toitude leidmine on suhteliselt lihtne, kuna enamik puu-ja köögivilju kuuluvad sellesse kategooriasse. Kuid kaloreid sisaldavate toitude leidmine on keerulisem, kuna kõik toidud sisaldavad kaloreid. Oluline on mõista, et kui toitu tarbitakse, tarbitakse toiduainet kui ka füüsilist energiat, kui keha liigub, nagu näiteks jooksmine, kõndimine, aiandus või puhastamine. Kuigi kehal on vaja kaloreid igapäevaselt toimida, toidab liiga palju kaloreid kehakaalu.

Joogid

Enamik tahke toiduaineid sisaldavad kaloreid. Kuid toiduvarude joogid, nagu dieedi küllastunud või suhkruvaba spordijook, sisaldavad vähe või üldse mitte kaloreid. Mittekalorrustuvate jookide hulka kuuluvad joogid on vesi ja mõned köögiviljade ja puuviljamahlad. Kontrollige alati pakendi märgistust, et mõista jookides sisalduvaid kaloreid. Rohtlik veega joomine annab täiendavaid eeliseid, sealhulgas söögiisu vähendamist, toksiinide loputamist kehast ja ainevahetuse kiirendamist või määra, mille korral keha põleb kaloreid.

Maitseained

Maitsestatud maitseained toidust, mida me sööme, on dieediga eriti olulised. Sellised maitseained nagu sinep, küüslauk ja palsamikarjäär on praktiliselt kalorsusega ja lisavad toidule maitset.

Negatiivse kalorsusega puuviljad ja köögiviljad

Kuigi teatud toidukaubad võivad olla rasvata, sisaldavad kõik toidud kaloreid. Siiski on teatud viljad ja köögiviljad, mida peetakse negatiivse kalorivahetusega toiduks, või toidud, mis arvatavasti põhjustavad keha põletada rohkem kaloreid kui toiduaine sisaldab. Negatiivsed kalorsusega puuviljad ja köögiviljad – näiteks õunad, seller, kurgid, küüslauk, greibid, salat ja mangod – teevad suurepäraseid valikuid. Need toidud aitavad keha töötada raskem, et neid hävitada seedimise ajal. Teised toidud, mida loetelusse nimetada, on mõned broilerkanad, kapsas, peet, spargel, lillkapsas, sidrunid, spinat, maasikad, sibulad ja suvikõrvitsad.

Rasvapõletatavad köögiviljad ja joogid

Vastavalt “New York Daily News” andmetele määratletakse toitu, mis kiirendab teie ainevahetust, kui teie keha põleb kaloreid. Mida kõrgem on ainevahetuse kiirus, seda parem on teil ideaalne kaal säilitada või kaalust alla võtta. Rasvapõletusained sisaldavad piima, jalapenos, kanepippe, rohelist teed, kohvi ja lahjaid valke nagu kana ja lõhe. Kuna need toidud sisaldavad teatud mineraalaineid, nagu kaltsium või kemikaale, nagu kofeiin ja kapsaitsiin, põhjustab nende sissevõtmine südame peksmist kiiremini ja kehatemperatuuri tõusu. Need mõlemad mõjutavad ainevahetust, käivitades keha põletada kaloreid kiiremini.

Vastavalt Iowa Health Care Ülikooli andmetele on dieetrite, sealhulgas puuviljade, köögiviljade, kaunviljade ja terade jaoks palju rasvavaba toitu. Lisaks pakuvad paljud toiduainete tootjad praegu rasvavabu alternatiive, nagu jäätis, koor juust, küpsised, laastud ja supid. Pakendi märgistuses on määratletud määratletud kogustes põhinevad toidurasvad. Kuid pidage meeles, et enamus rasvavaba toidu sisaldab kaloreid ja kaalutõusu tulemusi, kui rohkem kaloreid on tarbitud kui põletatud.

Looduslik mittefat-toit ja toidutoormest valmistatud toidud