Puuviljad, mis ei sisalda foolhappeid

Ülevaade

Puuviljad on tavaliselt suurepärane folaatide allikas, mis on toidus leiduv foolhappe looduslik ekvivalent. Kui kombineerite rohkesti puuvilju ja köögivilju oma igapäevases dieedis, võite kohtuda kuni kolmandiku oma folaadivajadustega. Ohio Riiklik Ülikool teatab, et puuviljad kvalifitseeruvad hea foolhapete allikaks, kui nad pakuvad 10 protsenti või rohkem USA soovitatavat päevaraha, mille aluseks on 2000 kalorit päevas toitu. Kui te ei täida oma keha nõuet folaadi järele, võib tekkida aneemia. Folaadi soovitatav annus on 400 mikrogrammi täiskasvanutel, 600 mikrogrammi, kui te olete rase ja 500 mikrogrammi, kui te põete.

Õunad

Kuigi õunad on hea toiduvalkude ja C-vitamiini allikas, eemaldatakse naha õlleklõpsud, pakkudes ühele topsile folaadi. Kui te ei puuku kooreta, saate 4 mikrogrammi sama serveerimise eest, kuid see on alles 1 protsent soovitatavast USA soovituslikust päevarahast.

Jõhvikad

Tass tooresest jõhvikadest sisaldab 1 mikrogrammi folaate, kuid see tagab null protsendi soovitatavast päevasest USA toetusest 2000 kalorit päevas toidule. Jõhvikapuuvilja mahlades, mis sisaldavad rohkem marju ühe portsjoni kohta, on 3 mikrogrammi folaati, kuid see on alles 1 protsent soovitatavast päevarahast.

Puuviljad, mis ei vasta RDA nõuetele

Mõned puuviljad sisaldavad folaate sellistes väikestes kogustes, et nad annavad vaid 1 protsenti teie igapäevasest nõudlusest 2000 kalorit päevas toiduga ja seega kahanedes oluliselt RDA nõuetele. USDA rahvuslike toitainete andmebaasi andmetel on need magusad kirsid, arbuus, kummikad, viinamarjad, laimid ja kudoonia. Üks tassi magusaid kirsside või arbuusipalli serveerib vaid 1 protsenti teie igapäevasest nõudest. Üks keskmise suurusega kumquat annab ainult 3 mikrogrammi folaate. Sarnane punase või rohelise viinamarja serveeritav suurus on vaid 3,0 mikrogrammi. Lubas on 5 mikrogrammi, kuid see on ikkagi ainult 1 protsent teie päevarahast. Üks keskmise suurusega kudoonil on 3 mikrogrammi folaati. Aprikoosid ja pirnid sisaldavad natuke rohkem folate ühe portsjoni kohta, mis on 3 protsenti RDA-st.