Positiivse mõtlemise kasu tervisele

Ülevaade

Positiivne mõtlemine annab positiivseid tulemusi inimestele, kes hoiavad oma mõtteid heas vormis. Inimesed, kes mõtlevad positiivselt, omavad optimistlikku vaadet elust, mis mõjutab nende tervist ja heaolu, selgitab Mayo Clinic. Mõeldes negatiivselt võib olla vastupidine mõju, sest pessimistlikud mõtted toovad kaasa samad tulemused. Positiivsed mõtlejad lähenesid tõkkedele elus produktiivsemalt ja neil on lihtsam neid ületada.

Suurenenud eluea pikkus

Pitsburgi Meditsiinikooli ülikooli teadlased on leidnud, et optimistlikel postmenopausis naistel oli vähenenud surmajuhtumite arv ning nad olid vähem tõenäoliselt diabeetilised või kannatasid hüpertensiooniga võrreldes nende negatiivsete partneritega. Uurijad analüüsisid riiklike tervishoiuinstitutsioonide poolt rahastatavas uuringus andmeid ligi 100 000 naise kohta. Optimistlikud naised olid 30 protsenti tõenäolisemalt surevad südamehaigustest kui pessimistid. Negatiivse mõtlemisega naised olid 23% tõenäolisemalt surevad vähki.

Võitleb depressiooni

Pessimistlik mõtlemine on üks depressioonifaktoritest, aruanded Psychology Today. Parem viis, kuidas te arvate, muutudes positiivseks vaimseks meeleoluks, aitab võidelda depressiooni vastu. Kognitiivne teraapia, mille puhul muutuvad mõtlemise mudelid, mis aitavad parandada inimeste meeleolu, on depressiooni raviks peamine osa.

Tugevdab immuunsust

Arvatakse, et positiivne mõtlemine aitab inimestel võidelda tavaliste nohu ja muude haiguste vastu. Negatiivne mõtlemine võib põhjustada aju piirkondi, mis nõrgendavad inimese immuunvastust gripivaktsiinile, vastavalt New York Timesi 2003. aasta uuringule. Wisconsini ülikooli teadlased analüüsisid inimesi negatiivsete emotsioonide tekitamisel. See põhjustas ajuosas suurema elektrienergia aktiivsuse, mis nõrgenes immuunvastust grippudele, nagu mõõdeti nende antikehade abil.

Haigusjuhtumitega tegelemine

Psühholoogiline keskus on vaimse tervise sotsiaalvõrgustik, mida kasutavad vaimse tervise spetsialistid, positiivsete hoiakutega inimestel operatsioonist kiiremini taastuda ja paremini toime tulla tõsiste haigustega nagu vähk, südamehaigused ja AIDS. Õppur esimese aasta üliõpilastele leiti, et need, kes olid teiste õpilastega võrreldes optimistlikumad, olid paremini toimivate immuunrakud kui murelikud õpilased, Psych Centeri aruanded.

Positiivne mõtlemine võimaldab inimestel raskuste ajal paremini toime tulla ja stressi oma elus vähendada. Mayo Clinic soovitab, et kui mõtted ületavad meelt, siis hinnake neid. Leidke viise, kuidas positiivselt pöörata negatiivsele mõtlemisele. Kui teie meel on teile öelnud, et teatud ülesanne ei toimi, räägi ennast, et saate seda teha teistsuguse lähenemisviisi abil. Vähemalt kolm korda nädalas harjutamine võib tekitada positiivseid tuju, mis aitab vähendada stressi. Tervislik toitumine hoiab teie keha tugevana ja teie meeleolu ettevaatlik.

Stressi ja raskuste ületamine