Pereliikmete näited

Ülevaade

Teie elus mõnes teie pere eelarvestamise eesmärgid muutuvad koos teie olukorra ja sissetulekuga. Muud eesmärgid võivad jääda samaks ja teised muutuvad endiselt kõikumiseks. Kogu oma pereelu kõikides etappides peate jälgima oma sissetulekut ja kulusid, et saaksite oma raha kõige rohkem ära kasutada.

Noored ilma lasteta

Alustuseks just noorpaar on teie eelarvestamise võimalused laiad, kuigi teie sissetulek võib olla spektri alumises otsas. Võib olla ahvatlev kulutada oma raha niipea, kui teenite selle, kuid praegu pole paremat aega kui praegu õppida oma vahendite järgi elama, vastavalt Military Money’i veebisaidile. Pikemate eesmärkide kindlaksmääramiseks rääkige paarina. Kõigi küsimustega, mida peaksite arutama, on plaanitud oma kodu, pere ja soovitud vanaduseni jääda. Eelarve planeerimine võimaldab teil säästa nende unistuste poole, olles tänapäeval endiselt oma elus.

Noorte lastega

Lapse lisamine perele toob kaasa märkimisväärseid kulutusi ja prioriteetide muutumist. See on lihtne imetleda, ostes oma lapse jaoks kõige paremad, kuid võite salvestada palju raha, ostes riideid ja lapsehoidmisvahendeid garaažimüügist või laenates neid sõpradelt ja perekonnalt. Pea meeles, et kui teie laps kasvab, siis ka kulud, mis kaasnevad teda tõsta. Nüüd on aeg hakata oma tulevikku säästma, säilitades samal ajal enda tähelepanu. Samuti sooviksite eelarves lapsehoolduskulusid, samuti välja töötada tervislik vihmapäevade fond ootamatute meditsiiniliste ja hambaraviteenuste kulude katmiseks.

Vanemate lastega

Nagu noored vanemad, võite langeda oma rahanduse ignoreerimise lõksu ja keskendudes ainult oma laste kasvatamisele. Siiski on hea mõte kohandada oma eelarvet ja alustada kolledži säästmist, kui te seda oma lapse tulevikus ette näete. Kui olete kogu aega päästnud, peaksite sellel hetkel olema terve pensionile jäämise ja kolledži vahendid. Kuigi teie lapsel ei pea olema igasuguse rahalise detaili suhtes privaatsust, on hea mõte alustada õpetamist eelarvestamise ja raha kohta nüüd, et ta saaks neid oskusi kasvatada, ütleb Missouri Ülikooli pikendamine.

Vanemad ilma lasteta

Kui lähete või olete oma pensionieale juba jõudnud, on teie eelarvestamine keskendunud oma elatusvahendite jätkamisele, kuid teie finantsperspektiivi võib lisada mõne huvi. Kuigi mõned leiavad, et mõtlemine on ebameeldiv, on tähtajaline hooldus oluline kaalutlus. See võib hõlmata pikaajalist õendusabi ja matusekulusid. LendingTree sõnul ei pruugi teil enne, kui olete eelnevalt finantsplaneerijaga konsulteerinud, võib nüüd olla aeg, kui soovite oma kulutusi planeerida, jättes samal ajal oma lastele väikese munaraku.