Neli peamist nikotiini füsioloogilist toimet

Ülevaade

Tegelaste riikliku narkosõltuvuse instituudi sõnul on üks nikotiini tilk puhtal kujul piisavalt mürgine, et tappa. Kuigi nikotiini kontsentratsioon sigaretites on palju nõrgem, on need endiselt piisavalt tõhusad, et tekitada eluohtlikke haigusi. USA Lung Association ütleb suitsetamise sigarettide põhjuseks 392 000 surmajuhtumit igal aastal USA-s, mistõttu on see ennetava surma peamine põhjus.

Südame ja hingamisteede mõjud

Nikotiin suurendab südame löögisagedust, põhjustades pulsi kiirenemist. Kehtivad veenid kitsenevad, mis muudab vererõhu ajutiseks. Nikotiin mõjutab ka hingamistega seotud närve, mis võib mõjutada hingamisteid.

Kesknärvisüsteemi toimed

Vastavalt Riiklikule narkosõltuvuse instituudile või NIDA-le, et tegusid, siseneb nikotiin ajus 8 sekundi jooksul pärast suitsetamist. Nikotiin on sarnane aju neurotransmitterile, mida nimetatakse atsetüülkoliiniks. See võib hävitada aju, aktiveerides rõõmu tundeid ja tasu. Nikotiin stimuleerib ja tasakaalustab kesknärvisüsteemi. Neerupealiste näärmed pumba välja adrenaliin, mis suurendab ainevahetust ja muudab südame löögisageduse tõusu. See toob kaasa ka silelihaste lõdvestumise.

Tolerants

Kokkupuutudes nikotiiniga, tekib keha selle suhtes tolerantsus. See võib põhjustada sõltuvust, kuna ravimi mõju säilitamiseks on vaja rohkem nikotiini kehas. Suitsetamisest loobumine toob kaasa võõrutusnähtude, mida on raske toime tulla. NIDA teismelistele teatab, et inimestel, kes alustavad suitsetamist enne 21. eluaastat, on kõige raskem aeg suitsetamisest loobuda, vähem kui kümnest kümnest inimestest, kes suitsetamisest loobuda soovivad. Suitsetamisest loobumine võib mõnikord teha mitu katset, kuid kasu on väärt jõupingutusi.

Nikotiini sõltuvus

Nikotiini sõltuvus võib põhjustada suitsetamise harjumust. Suitsetamine põhjustab paljusid vähktõbe ja tõstab tõsiseid kroonilisi kopsuhaigusi. Lisaks on suitsetamisega seotud muud haigused nagu südamehaigused ja diabeet. Ameerika kopsuühing teatas, et 8,6 miljonil inimesel on USA-l vähemalt üks tõsine suitsetamisest põhjustatud haigus.