Näo turse ravimid

Bromelain

Näo turse võib põhjustada mitmeid põhjuseid, sealhulgas vigastusi, siinuse põletikku, allergilisi reaktsioone või turset. Sisuliselt näo turse hõlmab vedeliku kogunemist kudedesse ja see võib ulatuda kaela, kõri, rinnakorvi ja õlavarre piirkonda. Turse ravi varieerub sõltuvalt põhjusest, kuid teatud looduslikud abinõud võivad olla kasulikud mitmesuguste paistetuste korral. Kuna mõned looduslikud ravimid ja ravimtaimed võivad põhjustada kõrvaltoimeid, peavad inimesed enne ravi alustamist nõu pidama tervishoiutöötajaga.

Apple Sider äädika

Ensüüm bromelain pärineb ananassidest – peamiselt nende lehtedest ja nahast. Marylandi Ülikool Meditsiinikeskuses teatab, et bromelainil võivad olla põletikuvastased omadused, mis võivad olla kasulikud, kui vähendada sinusitist tingitud nina ja turse nina kaudu. Nad lisavad, et selle seisundi tõttu on bromelaini efektiivsust seostatud, kuid seda võib kombineerida flavanoidi kvertsetiiniga, et kasutada kveretsiini antihistamiini omadusi. Bromelain võib verd vedeldada ja seda ei tohiks kasutada veritsust vähendavate ravimite võtmisel. Lisaks võivad bromelaiini kasutamisel vererõhku langeda võivad hüpertensiooniga AKE inhibiitorid. Inimesed, kes soovivad kasutada bromelaini, et vähendada näo ja siinuse paistetust, peaksid kõigepealt konsulteerima tervishoiutöötajaga.

Homöopaatiline Arnica Montana

Apple’i siidri äädikat võib aidata leebe päikesepõletuse põhjustatud nägatunde korral, ütleb Jethro Kloss “Tagasi Edeni juurde”. Äädikas võib leevendada põletustunne ja nõrgumist ning vähendada turset. Lihtsat segu õunasiidri äädikat ja vett, mida kasutatakse päikesepõletatud ala kohapeal, võib korrata nii tihti kui vaja. Teine meetod õunasiidri äädika kasutamiseks päikesepõletuseks on segada seda nõid ja päikeseprilliga, mis võib Klossi järgi ka leevendada turse ja valu. Kui päikesepõletuse ja turse sümptomid pärast õunasiidri äädika kasutamist püsivad või süvenevad, pöörduge edasise ravi saamiseks tervishoiutöötaja poole.

Homöopaatiline Apis Mellifica

Vastavalt Michigani Ülikooli tervisesüsteemile on Arnica montana laialdaselt kasutatav homöopaatiline ravim, mida sageli kasutatakse näo ja teiste kudede vigastustega seotud kehaliste tursete jaoks. Nad väidavad, et ravim on näidustatud verevalumite, šoki, subkutaanse verejooksu, valulikkuse ja turse. See võib olla eriti kasulik juhul, kui näo turse ilmneb pärast plastilist operatsiooni või muid kirurgilisi protseduure. Arnica on saadaval suukaudse ravimina ja seda võib osta ka kreemi või salvi kohalikuks manustamiseks. Ärge kasutage Arnicat paikselt avatud haavale. Seda vahendit peetakse täiskasvanutele ja lastele ohutuks ning see on saadaval tervisekaupade ja homöopaatiliste apteekide veebisaidil. Näo tursega inimesed, eriti vigastused või kirurgilised operatsioonid, peaksid konsulteerima homöopaatilise praktikuga.

“Apis mellifica” ravimeetodit kasutatakse sageli allergilise reaktsiooni raviks ja see võib osutuda kasulikuks mõnel juhul näo turse korral, vastavalt “homöopaatilisele meditsiinile kodus”. Allaneelunud piirkond võib allergilise reaktsiooni tagajärjel olla erks punane ja soojeneda puudutusega. Lisaks võib turse sügelema ja tunduda olevat täis vedelikku. Apis mellifica võib olla kasulik ka sellistes sümptomites nagu kurgu, suu, huulte või keele paistetus ning see võib aidata leevendada allergilisi reaktsioone putukahammustuste ja erinevate toitude puhul. Parandamise võimalus on ohutu kasutamiseks täiskasvanutel ja lastel. Kuna kõri ja suu turse võib viidata anafülaksia tekkele, tuleb koheselt pöörduda arsti poole. Seda ravimvormi võib kasutada koos allergiliste reaktsioonidega seotud näorattumusega koos tavapäraste ravimitega seni, kuni patsient on kvalifitseeritud tervishoiuspetsialisti või arsti järelevalve all. Apis mellifica on saadaval tervisekaupade ja homöopaatiliste Interneti-apteekide kaudu.