Musta seesami seemnete tervisega seotud eelised

Ülevaade

Seemne seemned on nii toiteväärsed, et te ei taha oodata kuni järgmise küpsisõidu külastumiseni, et süüa väikseid, kes oma kotti ületavad. Seesami seemned on suurepärane paljude oluliste mineraalide allikas, samuti väga hea vitamiini B1 (tiamiin) ja toiduvalkude allikas. Seedeseemnetel esinevad toitained võivad aidata kaasa kardiovaskulaarsele tervisele, vähendada põletikku, toetada hingamisteede tervist, kaitsta käärsoolevähki ja osteoporoosi, samuti muid tingimusi. Sõltuvalt sordist on seesami seemned paljudest erinevatest värvitoonidest, sealhulgas valgest, kollast, mustast ja punasest.

Paljud peamised mineraalid

Musta seesami seemned on magneesiumi ja kaltsiumi suurepärane allikas. 1/4 topsi portsjon annab 126 mg magneesiumi või 32 protsenti soovitatavast ööväärtusest (DV) ja 351 mg kaltsiumi (35 protsenti DV-st). See on pisut rohkem kui piima tassis, aga kaltsium asub seemnete kerele, nii et kortsud versioonid pakuvad palju vähem kaltsiumi; magneesium ja kaltsium on olulised olulised mineraalid, mis aitavad reguleerida vererõhku, vähendavad tõenäosust Mis põhjustavad veresoonte spasmide poolt põhjustatud pingeid ja migreeni, vähendada hingamisteede spasmide tekkimist astmatel ja reguleerida unehäireid, eriti naistel, kes kannatavad menopausi põhjustatud unehäirete all.

Essential Trace Minerals

Mustadest seesami seemnete segu 1/4 topsi serveerib ligikaudu 1,5 milligrammi (mg) või 74 protsenti DV-i mineraalse vaseliini ja 2,8 mg (ligikaudu 19 protsenti DV-st) tsingi kohta. Neid mineraale on vaja väga väikestes kogustes, kuid need on inimeste tervise seisukohast olulised. Vask mängib rolli põletikuvastases protsessis, mis on kasulik põletikuliste haiguste jaoks iseloomuliku paistetuse ja valu vähendamiseks. Samuti on vajalik vask kollageeni ja elastiini valmistamiseks vajaliku ensüümi aktiveerimiseks, mis tagab luudele ja liigestele struktuuri ja elastsuse. Mineraalse tsingi vähese koguse tarbimine (vereringes madal vereringe tase) on seotud depressiivse immuunsusega Samuti luu kadu ja puusa- ja lülisamba luukoe tihedus. Tsinkirikaste toitude, nagu must seesteseemnete tarbimine vähendab luukoe tiheduse (vanurite hulgas sagedamini) ja osteoporoosi põhjustatud luumurdude ohtu. Optimaalne tsingi kogus võib vähendada külmetuse sagedust ja pikkust, kuna see hoiab immuunsüsteemi tervena.

Väikesed kolesterooli võitlejad

Musta seesami seemned vähendavad seerumi kolesterooli taset (mis aitab kaasa kardiovaskulaarsele tervisele) mitmel viisil. Need sisaldavad kahte ainulaadset ainet, mida nimetatakse sesamiiniks ja sesamoliiniks. Need ained kuuluvad lignaanideks nimetatute hulka (linaseemned on veel üks rikkalik lignaaniallikas). Lignaanid on rikkad dieetkiududega ja neil on kolesterooli taset alandav toime. Musta seesami seemned on rikas fütosteroolidega. Fütosteroolid on taimeühendid, mis on struktuurilt (keemiliselt) väga sarnased kolesterooliga. Toidu rohkem fütosteroolide tarbimine mitte ainult ei vähenda vere kolesterooli taset, vaid vähendab teatud tüüpi vähi tekke riski. Seesami seemned pakuvad kõige kõrgemat fütosterooli sisaldust (400 kuni 413 mg 100 grammi või 3,5 untsi kohta) kõigist pähklitest ja seemnetest.