Maitsetaimed, mis vähendavad kaaliumi taset

Ülevaade

Riiklike meditsiiniinstituutide andmetel on kaaliumis peamine toitaine, mis reguleerib lihaseid, seedimist, ainevahetust ja üldist homeostaasi. Kuid liigne seerumi kaaliumisisaldus põhjustab hüperkaleemiat. Riiklikud ravimiinstituudid näitavad, et selle seisundi prognoos võib olla raske, sest see on surmaga lõppenud, samal ajal kui teised jäävad terveks. Siiski on oluline külastada arterit, et uurida hüperkaleemia põhjuseid, kuna see võib viidata mitmele tõsisele tervislikule seisundile.

Horsetail

Riikliku meditsiiniinstituudi veebisaidil öeldakse, et horsetail või equisetum arvense saavad hüperkaleemiat ravida, kuna see on tugev diureetikum. Tegelikult väidavad riiklikud ravimiinstituudid, et hanede liigne kasutamine võib põhjustada hüpokaleemiat või ohtlikult madalat seerumi kaaliumisisaldust. Muud hammaste meditsiinilised rakendused hõlmavad turse, osteoporoosi, neerukivitõbi, kuseteede infektsioone ja haavandeid. Seda ei tohiks kasutada rasedad ja põetavad naised.

Karlikloom

Veebisaidil “Maitsetaimed tervisele” märgitakse, et kaunviljas või uva ursi võib toimida ka uriiniga antiseptiliselt ja kokkutõmbavana. Tõhusalt puhastavad neerud eemaldab toksiine, kaasa arvatud kaaliumisisaldus. Samuti ravitakse erinevaid infektsioone, sealhulgas E. coli, Staphylococcus, tsüstiiti ja prostati. Vastunäidustused hõlmavad neeruhaigust ja kuseteede infektsioone, mis ulatuvad ülemisse kuseteede.

Petersell

Vitamiinide tervise veebisaidil on öeldud, et petersell on tõhus diureetikum. Sel põhjusel, nagu kaherõielised, saab see neerud tõhusalt puhastada. Sellel pole antiseptilisi omadusi, kuid see eemaldab põhjalikult toksiine, sealhulgas happelised metaboliidid ja kaaliumisisaldus. See on vastunäidustatud neile, kes on rasedad või kellel on eriti valus menstruaaltsükkel.