Maitsetaimed lima eemaldamiseks

Elecampane

Mayo kliiniku andmetel võib liigne lima esineda mitmesuguste haiguste sümptomina, nagu bronhiit ja sinusiit, mis on siis, kui ninaõõnsused muutuvad turseks, takistades lima läbipääsu. Limassekretsioon toimub kõikides keha limaskestades ja eemaldatakse liigsetest lima koos maitsetaimedega, peate tagama, et ürtidel on retuusid iseloomustavad omadused, mis aitavad välja tõrjuda, vastavalt Simon Millsi raamatus “Modern Herbalismi sõnaraamat”. Taimsete ravimite otsimisel pöörduge alati arsti poole, eriti kui te võtate ravimeid.

Lobelia

Elecampane, tuntud ka kui Inula heeleniumist botaaniline, kuulub Compositae perekonda. Rahvameditsiinis kasutatakse ainult riisoomit kui tugevat ekspetsioonivastast ravimtaimi, mis spetsiifiliselt käivitab lima eemaldamise sellistest tingimustest nagu ärritav bronhide köha ja katari, kirjutab taimehekaja David Hoffmann oma raamatus “Uus terviklik taimne aine”. Lisaks oma eksponeerivatele omadustele on elecampane mukilogeenne, mis tähendab, et see sisaldab keerulist süsivesikuid, mida nimetatakse rakuliseks, mis muutub niiskuse ja niiskuse kokkusegamisel halvaks ning mis muudab lima membraane, rahustab ärritust, soodustades eeterlike õlide kiiret lima eemaldamist, Ütleb Hoffmann. Seda kasutatakse ka bronhiaalse astma raviks edukalt. Tee elegantne infusioon, lisades 1 tl. Libisev juur tassi külma veega ja laske sellel vähemalt kaheksa tundi järsku. Kuumutage seda potis ja joomake enne, kui see kolm korda päevas jahutab, soovitab Hoffmann. Võite võtta ka elegantne tinktuura, mis viitab ravimtaimede ekstraheerimisele glütseriinis või alkoholis, samuti kolm korda päevas.

Lungwort Moss

Lobelia on tuntud kui Lobelia inflata, perekonna Campanulaceae liige. Vastavalt acupuncturist Michael Tierra oma raamatus “Maitsetaimede tee”, lobelia märgistatakse anticaturhal. Antikulaarhaigused kõrvaldavad aktiivselt limaskesta moodustumise ja neutraliseerivad selle. See on ka lõõgastaja, kuna see on isobelaniini kõrge sisalduse tõttu, mis soodustab lima eemaldamist, põhjustamata köhaväliseid spasme. Seda kasutatakse rahvameditsiinis bronhiidi raviks. Valmistatakse lobelia infusioon, valades tassi keeva veega 1/4 tsp. Kuivatatud lobelia lehti ja lastakse järsult kuni 15 minutit. Joo üks kuni kolm korda päevas. Lahjendage infusioon veega, kui lobelia rasvavaba maitse osutub liiga tugevaks või võtke tinktuura vormis, filtreeritavas vees lahjendatakse 15 tilka kolm korda päevas.

Lungwotti samb on Stictaceae perekonna liige ja on botaaniliselt tuntud kui Lobaria pulmonaria. See kasvab tamme kooril ja seda peetakse nii kõhunäärme- kui ka kopsukahjuliseks, mis tähendab, et see pehmendab lima membraane, kuna see vabastab lima. See on populaarne laste abinõu, ütleb Hoffmann oma raamatus “The Complete Illustrated Holistic Herbal”. Võtke 30-60 tilka lehemõõtmetest Tinktuure kolm korda päevas.