Maisiõli terviseriskid

Ülevaade

Vastavalt Soyatechi andmetele saadakse maisiõli, mis on valmistatud maisi idudest, villitud toiduvalmistamiseks tarbimiseks ja kaubanduslikult kasutatud margariinil ja praetud suupisted. Kornõlis on polüküllastumata rasvhapete sisaldus koos oksüdeerumisvastase stabiilsusega. Vastavalt Corn Refiners Associationile on maisiõli rafineerimisel eemaldatud toorest maisiõli vabad rasvhapped, mis võimaldavad valmistoodetalal suurepäraseid praadimisomadusi, vastupidavust suitsetamisele ja värvimuutusele, maitse säilimisele ja seedimisele.

Maksa, neeru ja teiste organite toksilisus

Soyatechi sõnul on paljud maisiõli markeeritud kogu maailmas kasvatatud maisist, mis on geneetiliselt muundatud herbitsiidide ja pestitsiidide suhtes. Geneetiliselt muundatud mais on inimestele ja loomadele mõeldud dieeti suhteliselt uus. Geneetiliselt muundatud maisi tarbimise lühi- ja pikaajalised tervisemõjud ei ole täiesti teada. 2009. Aastal International Journal of Biological Science avaldatud teadusuuringute autor Joel Spiroux de Vendomois teatas, et geneetiliselt muundatud maisi tarbimine põhjustab rottidel maksa, neerude, neerupealiste, neerupealiste, põrna ja südame mürgisust. Uuring näitab, et toksilisuse tase on sageli doosist sõltuv, mis tähendab, et kui geneetiliselt muundatud maisi tarbimine suureneb, suureneb toksilisuse tase.

Vähktõve suurenenud risk

Maisiõli praetud, keedetud või valmistatud toiduga söömine võib suurendada teie vähivastase riski. Kornõli sisaldab rohkesti polüküllastumata rasvhappeid, eriti omega-6 rasvhappeid. Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi andmetel 1 spl. Maisiõli sisaldab 7,436 grammi polüküllastumata rasvhappeid, 7,239 grammi omega-6 rasvhappeid ja nulli g oomega-3 rasvhappeid. Omega-6 rasvhapped kiirendavad vähirakkude, nagu eesnäärme kasvajarakkude kasvu ja tuumori kasvu, kasvu, samas kui oomega-3 rasvhapped kaitsevad keha vähist, vastavalt Isabelle Berquini uuringule, mis on avaldatud “Clinical Investigation Journalis” 2007. Enamik omega-6 rasvhappeid taimsetest õlidest, nagu maisiõli, on saadaval Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse kaudu linoleenhappeks, mis muundatakse organismis arahhidoonhappeks. 2010. aastal avaldatud “British Journal of Cancer” avaldatud M.D. Browni uuringud näitavad, et ora-6-rasvhapete tüüp arahhidoonhape soodustab eesnäärmevähki ja toetab vähi levikut luudele. Omega-6-oomega-3-rasvhapete sisaldus toidus oli üks kuni kaks umbes 60 aastat tagasi ja 2006. aastal oli see umbes 25 kuni üks.

Kaalutõus

Ameerika Ühendriikides on rasvumine epideemia tasandil. Uuringus, mille esitas Katherine Flegel ja mis avaldati Ameerika meditsiinilise assotsiatsiooni ajakirjas 2010. aastal, on üle kahe kolmandiku Ameerika täiskasvanutest ülekaaluline või rasvunud. Uurimus, mille M. Takeda avaldas aastal 2001 “Toitumine”, avastas, et hiirtel, kui nad on antud Valik jätkab maisiõli toidu üleküllastamist pikema aja jooksul, kalorisisalduse suurenemist ja rasvumise tekitamist võrreldes hiirtega, keda söödetakse kas suhkrut või mitte toitu. Uuringud näitavad ka seda, et maisisaldusega hiirtel on suurem kehakaalu suurenemine ja rasvkude Maks võrreldes hiirtega, kes said suhkrut või mitte toitu.