Madala kaaliumisisaldusega toitumise vältimiseks

Ülevaade

Kaalium on oluline toitaine, mis aitab kaasa normaalsete närvide ja lihaste funktsiooni saavutamisele. Linus Paulingi Instituut soovitab, et alla ühe aasta vanused lapsed saavad toidust päevas 400 kuni 700 mg kaaliumisisaldust, lapsed vanuses 1 kuni 14 peaksid võtma 3000 kuni 4500 mg. Noorukite ja täiskasvanute tarbitav kogus on ligikaudu 4700 kuni 5100 mg päevas. Mõnedel inimestel on mineraalainet rohkem kui vaja, mis võib tekitada terviseprobleeme. Kui teil on hüperkaleemia või kõrge kaaliumisisalduse näitajate hulk, võib teie arst määrata teile taseme reguleerimiseks madala kaaliumisisaldusega dieedi. Te saate enamasti suunata vähese kaaliumisisaldusega dieedi vältimiseks teatud toidule.

Tsitrusviljad ja troopilised puuviljad

Puuviljad, mis on sooja kliimaga emakeelena, on suurel määral kaaliumi ja neid tuleks vältida, kui järgite piiratud dieeti. Medline Plus, mis on riiklike tervishoiuinstitutsioonide teenistus, teatab, et banaane, kantaluppi ja kiivi peetakse kaaliumis olulisteks allikateks. Maailma kõige tervislikum toit lisab, et papaia, greipfruud, apelsinid ja tomatid, mida tavaliselt peetakse köögiviljadeks, kuid tegelikult tsitrusviljad, sisaldavad 237 kuni 781 mg kaaliumit ühe tassi kohta. Neid puuvilju võib aeg-ajalt lubada, kuid kui neid regulaarselt söödetakse, võib teil hüperkaleemiaga probleeme anda liiga palju kaaliumi.

Kuivatatud puuvili ja pähklid

Roosid, ploomid, kuivatatud aprikoosid ja mandlid on küllaldaselt kaaliumisisaldusega ja võivad teie piiratud loetelus olla kaaliumi osas. Linus Paulingu instituut näitab, et 1 unts. Mandlitest annab 200 mg kaaliumi, samal ajal kui roosikute ja ploomide pooltoit serveerib mineraali suuremat annust vastavalt 598 ja 637 mg. Kuigi need suupisted sisaldavad kiudaineid ja teisi toitaineid, võivad kaaliumisisaldus suures koguses söömise korral normaalset keha toimet häirida.

Rohelised köögiviljad

Peaaegu igasugune köögivilja sisaldab kaaliumi, mis võib tervislikult toitlustada, kui tegelete madala kaaliumisisaldusega dieediga. Rohelised köögiviljad kalduvad pakkima rohkem kaaliumipunkti, eriti tume lehtköögiviljad rohelised, nagu näiteks vürtskardinad, kuldkapsas ja spinat, vahemikus 500 kuni 900 mg tassi kohta. Maailma kõige tervislikumad toidud osutavad, et keedusöögi ajal kaotab osa kaaliumi köögiviljades ja võib olla sobivam lisada söömisplaani. Kinnitage oma toitumisspetsialisti või arstiga. Kaasiumis kõrgete köögiviljade hulka kuuluvad squash, paprika, seened, rohelised oad ja baklazaan.

Liha ja mereannid

Medline Plus märgib, et peaaegu iga liha sisaldab kaaliumi. Konsulteerige oma arstiga, kui soovite määrata, kui palju kaaliumisisaldust päevas, mille jooksul võite toidust võtta, et aidata teil vastavalt planeerida. Mereannid, peamiselt lõhe, sardiinide ja lesta kujul, on head kaaliumiallikad ning neid tuleks samuti piirata.