Lõbusad tegevused, mis õpetavad lastel närvisüsteemi

Ülevaade

Ärevus on osa elust ja see ei küsi sünnitunnistust. Igas vanuses inimestele, sealhulgas lastele, tekib närviline seisund. Lastel võib ärevus ilmneda kui kõhuvalu või peavalu. Teie laps võib kleepuda, kui ta on närviline või muutub karmiks, et päästa ülesanne, mis paneb teda närvisesse. Kui teie laps kannatab pidevalt meditsiiniliste haiguste, õudusunenäodena, hammaste peenestamise või voodis märjaks, peab ta seda hindama tervishoiuteenuse osutaja poolt.

Kunstilised püüdlused

Kunstiterapeudid kasutavad regulaarselt joonistust, et aidata lapsi oma hirmu illustreerida. Kui teie laps midagi midagi närvib, lase tal joonistada pilt sellest, kuidas tema närvilisus paberilehe ühel küljel välja näeb. Julgustada teda kasutama nii palju värve kui ta vajab, mitte muretsema puhtuse või joonistamise tehnikate pärast. Kui see pilt on lõpetatud, libistage see lehe üle ja tee enda kohta pilt turvalises kohas või pilt sellest, kuidas ta murede võidab. Arutlege piltidega oma lapsega, et näidata talle, et tal on teataval määral oma närvide üle kontrolli ja lihtne pildi tegemine aitab tal paremini tunda olukorda.

Ballooni kopsud

Balloonimäng õpetab lapsi sügavate hingamistehnikate abil, mis võivad aidata närvilisust. Laske lapsel ette kujutada, et tema kopsud on õhupallid, ja ta suudab aeglaselt õhku täita, kui ta on närviline. Siis, kui nad on täis, võib ta proovida neid aeglaselt deflateerida. See õpetab hingetõmbe kontrolli, kuna enamus laste hingamine muutub kiireks ja madalaks, kui nad on närvilised.

Mu rahulik koht

Kas laps kasutab oma kujutlusvõimet oma närvilisuse peatamiseks? Kui teie laps on rahulik ja lõdvestunud, aita tal lemmikkohta visualiseerida ja kirjeldada seda üksikasjalikult. Saate mängida mööda oma lemmikkoha ettevalmistamist. Kui koht on määratletud, laske oma lapsel rääkida nalja asjadest, mida ta seal saab teha ja miks ta tunneb end turvaliselt. Seejärel tooge välja sõna, mis kirjeldab kohti, näiteks “aed”, “jungle” või “beach”. Kui teie lapsel on ärevushäire, tuletage talle meelde, et mõelge “rannale” ja see võib aidata tal rahuneda.

Tegema seda välja

Nukketega mängimine võib olla eriti kasulik noorte laste sõnastamisel ja rollimängimisel aitab vanemad lapsed proovida erinevaid stsenaariume, et leida probleeme ja leida lahendusi. Laske oma lapsel võtta juhtrolli, kuid andke talle stsenaarium, mis on sarnane ühega, kellega ta võib olla närvis. Kuulake, mida nukud peavad öelda. Kasutage seda teavet, et aidata teie lapsel oma närve ületada. Kui teie laps on närviline välireisi toimumise kohta, kas need nukud võtavad väljasõidu ja välja töötama strateegiaid, et aidata neil väljakutsete pärast. Kui teie vanem laps on oma õpetaja või klassi ees kõnelemise pärast närviline, laske tal endaga kaasa tunda natuke mugavamalt.