Lekkiva soolestiku sündroomi toit

Ülevaade

Terve soolestikus imendub teie kehas väikesed seeditud toidumolekulid energia jaoks. Lekkivate soolte sündroomi korral muutuvad soolte seinad põletikuliseks ja võimaldavad suuremate molekulide sisenemist teie süsteemi. See tekitab immuunvastuse, põhjustades antikehade vabanemise. LeakyGut.com sõnul põhjustab see maksa liigset koormamist, mis põhjustab valu, allergilisi reaktsioone ja põletikku kogu kehas. Õige toiduga söömine võib selle reaktsiooni vähendada.

Laktoosivaba

Lekkivate soolte sündroomi korral on seedetrakti permeaablus ohus. Integreeritud meditsiini sihtasutus märgib, et toidutalumatus või allergiad võivad põhjustada selle sündroomi sümptomeid. Toidu eemaldamine, mis võib neid sündmusi käivitada, on ravi esimene samm. Laktoositalumatus võib põhjustada lekkiva soole sündroomi. Kõik piimatooted tuleb asendada laktoosivabade või madala laktoosiga toiduainetega, nagu laktoosivaba piim, sojapiimatooted, riisipulber, šerbett, eluskultuuriga jogurt, vanad juustud, suvilad ja ricotta juust.

Suhkruvaba, rasvavaba

LeakyGut.com selgitab suhkrut ja pärmistooteid, nagu näiteks kollase, koogi ja leiba toiduna toitu teie seedetrakti pärmides. Tervisliku bakteriaalse taimestiku edendamiseks eemaldage need toidud soolte ravimiseks. Valige suhkruvaba ja magustamata toode. Lubatud on tervet tera, sealhulgas oder, hirss, riis, kuskuss ja tatar, nagu teravilja, mais, riisi, kaerajahu või speltanisu puhul valmistatud pasta.

Gluteenivaba

Nisu, odra ja rukki leiduv gluteenitalutamatus on tavaline allergia, mis võib suurendada põletikku ja limaskesta kahjustusi soole vooderdile ja takistada seedimist suletud soolestikus. Gluteeni leitakse pastatoodetes, leibas ja teraviljas ning toidus, mida ei kahtlustata, nagu sojakaste, õlu ja külmutatud jogurt. NYU Langone Meditsiinikeskuses loetletud vastuvõetavad jahu tooted on tatar, amarant, oadjahu, mais, riis, lina, hominy, kasha, mesquite, hirss, tapiokk, pähklipuud, kartul ja kinoa. Keskus soovitab süüa värskeid, külmutatud või konserveeritud köögivilju ja puuvilju ilma kastmega, mitte konserveeritud või pakendatud hommikupäiseid, ja lihapõõsa asemel kuumtööd.