Lapsehoidmisravi kavad

Ülevaade

Õendusravi kava annab patsiendi hoolduseks vajaliku õenduse suuna ja teabe. Laste hooldusraviplaanid, nagu ka muud hooldusraviplaanid, sisaldavad mitmeid komponente, millest kõik võivad olenevalt vajadusest või juhtumitest muuta või veidi muuta. Õendusravi plaani põhiülesanne on täpsustada diagnoosi, riskitegureid, sekkumisi, põhjendusi ja tulemusi seoses patsiendi hooldusega vastavalt hooldusravi kavadele. Laste hooldusravi kavadesse kaasatud põhitõdesid aitavad teil paremini hoolitseda oma patsientide eest.

Diagnoosimine

Hoolduskava võib koostada diagnoosiga, mis annab lapsehoidjale võimaluse valida mitmesuguseid kategooriaid, sealhulgas ebaefektiivne hingamine, südametegevuse vähenemine, vedelike puudus või gaasivahetuse häire, vaid mõned neist. Pediaatrilise ravi plaani koostataval õel peab olema nõuetekohane diagnoos, et lõpule viia hästi ettevalmistatud ja planeeritud tegevusravi patsiendi hoolduseks.

Õendusabi tulemus

Kui diagnoos on kindlaks määratud, peab õde kindlaks määrama soovitud tulemused pärast ravi lõppu. Näiteks, kui vastsündinud lapsele diagnoositakse ebapiisav vedeliku tasakaalu, oleksid imetamise tulemused ideaaljuhul hüdratsiooni ja vedeliku tasakaalu. Iga diagnoos pakub alternatiivseid tulemusi või efektiivseid raviviise, mis võivad esitatud seisundit parandada või leevendada.

Sekkumine

Samuti tuleks määratleda sekkumisega pediaatriline või mõni muu hooldusravi kava. Sekkumised on protsessid, mida õde võib probleemi parandamiseks või vähendamiseks võtta. Puuduva vedeliku mahuga lapsega jätkates võib mõni võimalik sekkumine sisaldada vedeliku taaselustamist, vedeliku juhtimist ja vedeliku jälgimist.

Pidev hindamine

Pediaatrilise ravi plaani arendav õde peab pidevalt hindama patsiendi haigusseisundi muutusi. Näiteks pärast patsiendi ajaloo saamist ja imiku defitsiidi vedeliku mahtu kasutades suunatakse vedelike sissevedu või väljund hoolduskava hindamisosasse. Nii mõõdetakse sisendi ja väljundi täpset mõõtmist ning jälgitakse ja täpselt dokumenteeritakse elulisi märke nagu vererõhk. Teised hindamisvormid võivad olla kontrollida uriini vooluhulka ja selle värvi ning kontrollida regulaarselt imiku temperatuuri. Lõhnad või palavikuga seotud seisundid võivad kiirendada keha vedeliku tootmise ja säilivuse vähenemist.

See hoolduskava osa kirjeldab seda, mida õde saab või teeb patsiendi seisundi parandamiseks. Näiteks vedeliku puudulikkusega lapsele võib soovitada vedeliku intravenoosset liini, mida tuntakse IV-ga.

Terapeutilised sekkumised

Õendusravi kava peaks sisaldama ka plaane patsiendi või vanemate koolitamiseks kvaliteetseks hoolduseks ja dehüdratsiooni vältimiseks tulevikus.

Hoolduse järjepidevus