Kõhunäärmevähi vältimiseks mõeldud toiduained

Ülevaade

Pankreas loob toiduensüümidele ensüüme ja vabastab hormoonid veresuhkru tasakaalu säilitamiseks. Pankreasevähk tekib siis, kui rakud kasvavad ebanormaalselt. Vastavalt 2010. aasta Pancreatica.org-i andmetele on pankreasevähk igal aastal umbes 30 000 inimest USA-s. Iiveldus, oksendamine ja kõhukinnisus on pankreasevähi tüüpilised sümptomid. Seega on mõned toidud, mida on kõige paremini vältida, kuid võitlevad selle haigusega. Konsulteerimine toitumisspetsialistiga toiduga seotud näpunäidete puhul on kasulik pärast kõhunäärmevähi diagnoosimist.

Kõrge rasvasisaldusega toidud

Pankreatiinavastane vähk on väga raske rasva ja valgu sisaldavate toitude puhul, märkab Pancreatica.org. Seetõttu on seedetrakti mugavuse säilitamiseks oluline rasvaste liha, näiteks veiseliha ja peekoni ja rasvaste suupistete, nagu kartulipüükide ja pulkade, nachose ja praetud kana vältimine.

Toidud, millel on tugev lõhn

Iiveldus on sageli probleem, kui teil on pankreasevähk, märgib Pancreatica.org. Sellisena on kasulik vältida väga aromaatseid toite, mis võivad seada iivelduse episoodi. Soodne külm toit, mitte kuumutatud toidu valmistamine aitab ka häirivate lõhnade kõrvaldamist, märgib Johns Hopkinsi meditsiin, Sol Goldmani kasvajavähi uurimiskeskus. Vältige tugeva lõhnaga toite, nagu pungad, sibul, kala ja terav lõhn.

Grillitud toidud ja röstsai

Probleemne neelamine on probleem, kui teil on vähk, märgib Cancer.gov. Selle tagajärjel on kõige parem vältida selliseid toite nagu röstsaiest röstitud röstitud teravilja- ja kliimatooted. Rääkige oma arstilt või toitumisspetsialistilt, et saada nimekiri toidust, mis ärritavad kõri ja mida peaksite vältima.

Piimatoit ja kõrge fiibertoit

Kõhulahtisus on vähktõve ajal levinud probleem. See on tõsine sümptom, mis võib kujuneda eluohtlikuks probleemiks. Kui teil tekib kõhulahtisus, vältige kõhulahtisust põhjustavate teatud toitude ja vedelike, sh piimatoodete, nagu jogurt ja juust, vältimist, et vältida piima, alkoholi, toitu või kofeiini sisaldavate jookide, näiteks kohvi, tee või küpsetatud kaupu, mis sisaldavad kofeiini, puuvilju Mahlad ja kiudained, märgib Johns Hopkinsi meditsiin, Sol Goldmani kasvajavähi uurimiskeskus.

Kiirguse enteriit või peensoole paistetus on veel üks komplikatsioon, mis võib tekkida pankreasevähi ravimisel. Kui see probleem tekib, vältige mõningaid sümptomeid leevendavaid toite. Toiduained, mida tuleb vältida, hõlmavad terviklikke teravilju ja leiba, kuivatatud puuvilju, kookospähkel, seemneid, pähkleid, kuumtöötlemata köögivilju, popkorni ja toitu või kofeiini sisaldavaid jooke, soovitab Johns Hopkinsi meditsiin, Sol Goldmani kasvajavähi uurimiskeskus.

Kuivatatud puuviljad, seemned, pähklid, kookospähkel