Kõhukinnisusega ibs vältimiseks mõeldud toiduained

Ülevaade

Vastavalt Michigani ülikooli tervisesüsteemile on ärritatud soole sündroom või IBS üks Ameerika kõige tavalisemaid seedetrakti probleeme. IBS-i sümptomite haldamine on kriitiline probleem 7-20 protsenti ameeriklastest, kellel on IBS. Üks sümptom – kõhukinnisus – võib aidata teatud toitu vältida. Nende toiduainete uurimine tervishoiutöötaja poolt võib viia sujuva seedimisega dieedi.

Toidud, mis põhjustavad gaasi

Kõhukinnisusega IBS-i üks probleemidest on valulik tunne täiuslikkusest, nii et vältige toitu, mis põhjustab gaasi. Gaas võib põhjustada täiendavat puhitus ja turset soolestikus, ilma et oleks võimalik leevendada rõhku, kuni kõhukinnisus kõrvaldatakse. Peamiseks gaasist põhjustatud toiduainete vältimiseks on oad, kapsas, spargelkapsas ja lillkapsas.

Toiduallergeenid

Teine komplekt toitu, mida vältida, kui teil on kõhukinnisusega IBS, on toidu allergeenid. Nende toiduainete hulka kuuluvad näiteks piimatooted, rafineeritud terad ja kunstlikult magustatud toidud. Need toidud võivad südame tundlikkust ja põletikku süvendada, mitte soodustada sujuva ja korrapärase seedimist. Kui te pole kindel, et teil on toit tundlik, hoidke toidupäevikut kõigist söödavatest toitudest ja teie sümptomid, et täpselt välja tuua oma allergilised reaktsioonid või probleemsed toidud.

Kofeiinid joogid

Teine toiduainete kategooria, mille puhul kõhukinnisusega IBS-i puhul välditakse, on kofeiinitud toidud ja jookid. Siia kuuluvad koosid, kohv, tee ja kofeiini sisaldav jook, nagu näiteks energiasisaldusega joogid, samuti kummide ja muude kofeiini sisaldavate suupistetega. Need toidud ärritavad soolestikku ja takistavad sujuvaid ja tervislikke kontraktsioonimustreid. Asendage need jookid mitmeks klaasiks veega päevas ja kõrge kiudainega toiduga, et soodustada soolestiku korrapärast evakueerimist.