Kiudaineid lastele

Ülevaade

Dieetkiud on lapse üldise tervise ja heaolu seisukohalt hädavajalikud. MayoClinic.comi andmetel aitab kiud normaliseerida soolestiku liikumist, säilitada normaalset kolesterooli taset, ennetada diabeedi ja soodustada tervislikku kehakaalu. Kui teie lapse toitumine sisaldab ebapiisava kiudainete sisaldust, võib ta esineda kõhukinnisust ja teisi soolestiku probleeme. Nendel asjaoludel võib tema lastearst soovitada kasutada kiudaineid. Enne oma lapse ja ravimite või toidulisandite saamist konsulteerige alati oma tervishoiuteenuse osutajaga, eriti kui teil on meditsiiniline seisund.

High Fiber Foods

Ameerika Pediaatriaakadeemia soovitab kiuliste toitude esimest kaitset laste vastu kõhukinnisuse vastu. Tervislike toidulisandite hulka kuuluvad ploomid, aprikoosid, pirnid, oad ja spargelkapslid. Need peaksid olema kaasatud teie lapse igapäevase dieedi hulka ja peate võib-olla suurendama oma lapse tarbimist nende toodete puhul kõhukinnisuse ägedate episoodide ajal. AAP-ga kutsutakse ka vanemaid suurendama lapse vedelikku, et ennetada ja ravida kõhukinnisust.

Psyllium Husk

Kergesti kontsentreeritud toiduvalkude allikas, psyllium raputus laieneb seedetraktis, moodustamaks selget, lõhnatu, kapslit sisaldavat ainet, mis suurendab väljaheitega kaalu ja hõlbustab korrapäraselt soolestiku liikumist. Vastavalt riiklikele terviseinstituutidele on psühhiaol efektiivne nii kõhulahtisuse kui ka kõhukinnisuse raviks, see suurendab kaalu ja mahtu soolte liikumisele, muutes need liiga lahti. NIH teatab, et lapsed saavad sobivaks päevaseks annuseks 3-4-1,6 g psyllium kooriku. Siiski ei ole uuringud näidanud laste pikaajalist ohutust.

Dekstriin

Mitmesuguste retseptorita kiu lisandina kasutatakse peamise koostisosana dekstriini, kergest süsivesikust, mis on saadud kas maisist või nisust. Nagu psyllium koorimine, dekstriin on lahustuv kiudaine, mis lisab kehakaalu ja mahtu lapse soolte liikumisele. Seepärast on dekstriinipreparaate kasutavatel lastel kergem läbida pehmemaid väljaheiteid. Mõned tootjad, kaasa arvatud Benefiber, toodavad dekstriini toidulisandeid, mis sisaldavad lisatud magusaineid või maitseaineid. Muud dekstriini vormid on värvitud ja maitsed, nii et vanemad võivad neid segada mahla, jogurt või piimaga.