Kiirtoidu ideed pärast mao ümbersõitu

Ülevaade

Mao šunteerimise operatsioon aitab patsientidel kehakaalu vähendada, vähendades mao suurust ja blokeerides teatud kalorite imendumist. Edukad mao ümbersuunajad saavad õppida harjutama ja tegema targaid toiduvalikuid, et kaalu pärast operatsiooni kaotada. Patsiendid peavad kogu oma elu jooksul sööma suures koguses valku, madala rasvasisaldusega ja madala suhkrutega toitu, seega võib kiirtoidurestorani söömine olla keeruline.

Valk

Vastavalt Linda Aillasele, R.D., uuringu juhtivale uurimusele, mis avaldati 2008. aasta märtsi numbris “Ülekaalulisuse ja sellega seotud haiguste kirurgia” väljaandes, tuleb valgud pärast mao ümbersuunamist suurendada 60-80 g-ni päevas. Esmalt aitab proteiinide toitlustamine neid nõudeid täita, nii et üksikisikud peaksid kiirtoidurestoranis esitatud toitumisalase teabe põhjal valima madala rasvasisaldusega ja kõrge valgusisaldusega toidud. Üldiselt võivad tarkadeks valida grillitud kana või veiseliha ilma kuklita, salat, millele on lisatud grillitud liha ja madala rasvasusega kastmega, küpsetatud kartulit madala rasvasisaldusega kohupiimaga või võileiba ilma kastmega. Praetud toidud, rasvased burgerid, kala võileivad, paprikapitsad ja suure rasvasisaldusega salatid võivad põhjustada kehakaalu tõusu ja kõhu stressi.

Kõrvalroad

Külaplaanid peaksid pakkima kiu, vitamiine ja mineraalaineid ilma tühjade kaloriteta. Mõistlikud valikud võivad sisaldada madala rasvasusega kaste või madalama rasvasusega sidrunimahla pressimist, väikest mugulat või rohelisi ube ilma võideta, madala rasvasisaldusega küpsetatud kartulit, näiteks salsat, pruuni riisi või kartulipõhist kartulit. Kehvate valikute hulka kuuluvad suure rasvasisaldusega esemed nagu näiteks prantsuse friikartulid või praetud riis, küpsetatud oad, kui neid valmistatakse suhkruga kastmes, rohelise ubafilee, makarmaanidega maguskartul, täisnurkkaste, makaronid ja juust, kartulipuder koos kastmega ja leivakomplektid Nagu küpsised, maisijahu ja täispiimusega kuklid.

Joogid

Maooperatsioonide järeloperatiivsed maovähi patsiendid peavad üldiselt vältima suhkru- ja gaseeritud jooke, nagu regulaarne ja dieediõli, ütles MayoClinic.com. Kui patsiendi kirurg ei võimalda kofeiini, tuleb kohvi ja tavalist teed samuti vältida. Paremate valikute hulka kuuluvad vesi ja taimetee – kas külm või kuum.

Magustoidud

Kiirtoit restoranides pakutakse harva suhkruvaba magustoite. Kui see on kättesaadav, peaks üksikisik uurima toitumisalast teavet, et teha kindlaks, kas rasvasisaldus on liiga kõrge. Enamik kiirtoitainest valmistatud magustoite, sealhulgas koogid, pirukad, parafiidid, küpsised ja jäätis, sisaldavad liiga palju suhkrut, et mao möödaviik patsient taluda. Liiga suhkru või rasva söömine võib põhjustada düstündroomi, mida iseloomustab ootamatu iivelduse, kõhulahtisuse, pearingluse ja kõhuhädajuhtumite tekkimine, ütleb MayoClinic.com. Kiire reisi toidupoest värske puuvilja ossa või mahlas konserveeritud puuviljamahla, suhkruvaba juustu või suhkruvaba pudingu individuaalsuurusega serveerimine võib pakkuda maitsenurgalaapi jaoks rahuldavat magustoosi.