Keskendamise tehnikad lastele, kellel on adhd

Reward System

Hoolikalt diagnoositud tähelepanuhäirega hüperaktiivsuse häirega (ADHD) diagnoositud lapsed võitlevad kontsentreerumise, hüperaktiivsuse ja impulsiivsusega. Need sümptomid raskendavad lapse koolis edukat läbimist ja neil on tervislikud suhted eakaaslastega. Kaks populaarset ADHD-ravi hulka kuuluvad ravimid ja ravi, kuid lastel ja nende vanematel on palju meetodeid, et vähendada ADHD sümptomeid, sealhulgas keskendumisvõimetust.

Väikesed konkreetsed eesmärgid

ADHD-ga laste vanemad saavad oma lastele rohkem huvitava panuse luua, pannes paika panuse süsteemi. Laps saab keskenduda lõpptulemusele, mis aitab tal keskenduda sellele ülesandele. ADHD-ga lapsele tasudes on oluline meeles pidada, et neil on vaja viivitamatult rahuldust, et see oleks edukas. Pikaajaline tasu, näiteks Disneylandi reis, ei aita lapsel keskenduda tänapäeva kodutööle. Selle asemel võta väikesed preemiad kodutööde ülesannete täitmisele, näiteks kuni 10 minutit hiljem, pärast õhtusööki väikest magustoidu või videomängude mängimist 20 minutit; Seda meetodit võivad õpetajad kasutada ka ADHD-dega lastele keskendudes. Õpetajatel oleks võimalik iga lapse lõpus lapsele tasu anda, kui ta tegi hästi. Päeva ajal, kui lapsel on raske keskenduda, võib õpetaja lihtsalt meelde lapse oma kleebise kohta ja lasta tal teada, et ta peab seda teenima.

Lõõgastustehnika

Lapsed, kes võitlevad ADHD-ga, ei saa istuda, et teha kogu raamatuaruanne, ilma et see muutuks ülekoormatuks ja oleks raskusi keskendamisega. Lapse jaoks lihtsamaks muutmiseks tuleks suured projektid ja ülesanded jaotada väiksemateks, juhitavateks ülesanneteks. Näiteks võib raamatuaruannetega laps koos oma vanematega töötada eesmärgi saavutamiseks vajalike igapäevaste ülesannete ajakava järgi. Ta võib igal õhtul lugeda ühte peatükki ja pärast seda, kui raamat on valmis, kirjuta üks lõige iga projekti lõpuleviimiseks. Vanemate jaoks on oluline aidata oma lastel jagada suured ülesanded, millega nad silmitsi seisavad.

ADHD-ga lapsed on oma töö vastu võitlemisel äärmiselt pettunud, ja mõnikord viib see nende loobumiseni. Selle häirega laste puhul on kriitiline võimalus õppida lõõgastusmeetodeid, mida nad saavad rakendada koolis ja kodus, kui neil on raskusi ülesande keskendamisega või lõpetamisega. Üks lihtne meetod on õpetada lapsele sügavat hingamist, läbi nina ja läbi suhu, et rahuneda. Kui ta tunneb ülekoormust, peaks ta lõpetama, mida ta teeb, ja võtta 10 sügavat hingetõmmet. Kui ta naaseb oma tööle, on tal lihtsam aega keskenduda.