Joogi lihaste ehitamiseks mõeldud toit

Ülevaade

Jalad võivad olla sportlase suurim vara. Koos kõhu lihasega moodustavad need tuumlihased mootor, mida kasutatakse enamikul spordiülekannetest. Selle tulemusena otsivad sportlased pidevalt oma jalgade lihaseid ülesehitamiseks ja tugevdamiseks tõhusamaid viise. Tasakaalustatud toitumise, puhkeaja ja progresseeruva teadusliku kehakaalu treenimise režiim, mis on suunatud alumisele kehale, on kiireim marsruut tugevamatele ja võimsamate jalgade lihastele. Järgmised toidud on suurepärased dieedi komponendid, mis on ette nähtud keha alumise poole ehitamiseks. Kuid ükski toit ei aita kaasa üksnes lihaste arengule alaosas. Jalad kasvavad teiste osadega võrreldes ainult siis, kui koolitus keskendub alajäsemetele.

Ideaalne segu

Valides toitu, et keha saaks tugevamaid ja võimsamaid jalalihasid, kehtivad toitumisalased standardhinnangud. Vastavalt Riiklikule tugevus- ja nõustamisassotsiatsioonile on valk oluline ja seda tuleb manustada iga söögikorra ajal (umbes 1,5 kuni 2,0 g kehakaalu kg kohta on ideaalne). Süsivesikud peaksid jääma ülekaalukateks makrotoitaineteks, lihtsate süsivesinike puhul eelistatakse keerukaid süsivesikuid, kuid mõlemad on vajalikud. Rasva tuleks kasutada mõõdukalt, moodustades umbes 30 protsenti kogu toidust. Enamik rasva eraldamist peaks moodustuma monoküllastumata ja polüküllastumata rasvad. Selleks, et keha saaks lihaseid üles ehitada, peavad sportlased oma kalorikohustused ületama umbes 10 protsendi võrra. Järgmised toidud on näited söögikordadest, mis koosnevad jalajoole koos puhkega ja madalama keha väljaõppe režiimiga.

Grillitud kana salatiga

Lean valge kana rinnaga lisab valku ilma tume liha rasva. Salati rohelised ja segakollased köögiviljad pakuvad antioksüdante, mis aitavad keha taastuda treeningutest. Oliiviõli ja avokaado annavad sobivalt portsjoni korral südame tervislikke rasvu.

Grillitud lõhe riisi ja köögiviljadega

Nagu paljud kalad, sisaldab lõhe valku. See sisaldab ka omega-3 ja oomega-6 polüküllastamata rasvu. Pruun riis ja köögiviljad pakuvad süsivesikuid, mis on vajalikud energia säilitamiseks kogu koolituse vältel ja antioksüdandid taastuda.

Buffalo steik jami ja köögiviljatega

Bison pakub kaks korda tavalist veiseliha koos poole rasva. Jamsid ja köögiviljad pakuvad energiat koolituseks ja antioksüdante taastumiseks.

Türgi ja kana on madala rasvasisaldusega ja kõrge valgusisaldusega. Šveitsi juust on rasvavabalt väiksem ja seda saab lisada maitsele. Terve nisu leib, kleepuvedelikud ja banaanide kütusetreeningud.

Tuunikala salat on suurepärane valguallikas, mida saab muuta tervena, piirates majoneesi kogust retseptis. See peaks olema kuiv. Keerukaid süsivesikuid tarnitakse terve nisu leiva kaudu. Porgandid ja õunad on head taaskasutamiseks vajalikud antioksüdandid, vitamiinid ja mineraalid.

Munavalgud on täis valku ja kombineeritud oliiviõli saiaga, mida nad pakuvad headest rasvaallikatest ja süsivesikuallikatest. Apelsinid annavad C-vitamiini taastamiseks.

Klii pakub soodsateks süsivesikuteks, et oma päeva säästa. Nisu piim annab valku ja seda võib täiendada valgu pulbri lisamisega. Flaxseed võidakse lisada südame tervislike rasvade saamiseks.

Türgi ja Šveitsi terve nisupulber, küüslaugu ja banaaniga

Tuunikala salat võileib täistera nisu ja õuna- ja porgandiga

Egg White Omeletti täistera nisujahu ja oranžiga

Grillitud teraviljasuhkur koorimata piimaga