Inimese toitumist mõjutavad tegurid

Ülevaade

Üks välimus toidupoest võib teile öelda, kui suurel määral erinevad toidu ja toitumise tüübid. Kuigi üks perekond koormab värskeid puu-ja köögivilju, teine ​​inimene ostab ainult rämpstoitu. Kuigi üks naine valib vegan tooteid, eelistab teine ​​liha. Toiduvalikutest, mis on tehtud toitu valides, mida olete oma kehasse pannud, on sageli teadvuse alateadvus, sest nad on teadlikud. Inimesi mõjutavad tegurid võivad hõlmata sissetuleku taset, vanust ja haridustaset.

Tulu

Inimeste jaoks, kellel on madalam sissetulek, on suurem tõenäosus süüa ebatervislikku toitu, juhib tähelepanu Briti toidustandardite agentuur. Nad valivad vähem tõenäoliselt terveid teravilju ja värskeid toite ning tõenäoliselt annavad nisu ja töödeldud toidud. Kahjuks on ebatervislikud toidud sageli kõige odavamad, mis põhjustavad madala sissetulekuga peresid ebatervisliku söömise ja rasvumise ning vaesuse eluks.

Aeg

Ajastatud ajagraafik võib viia inimestele halva toitumise valikuteni, ohverdades kiiret ja mugavat tervislikku toitu. Lühiajaline töötav ema, kes töötab väljaspool kodu ja töötab erandina, võib peatada kiirtoidurestoranis, et toita oma lapsi, samal ajal kui keegi, kellel on väiksem vastutus, on rohkem aega tervisliku toidu söömiseks nullist.

Ajalugu

Kui teie vanemad küpsetavad teid alati lohutavat, kuid rasvase toitu, on hea võimalus, et need on toidud, mis sulle meeldivad ja on mugavad. Teie vanemad ja pereelu on teie toitumisvalikute peamine tegur, kuna mõned teie toidusegud olid tõenäoliselt tekkinud, kui olite väike laps. Teie eelistused edastatakse seejärel teie lastele, mistõttu on oluline valida tervislik toit, et säilitada tervisliku toitumise tsükkel.

Haridus

Cambridge’i ülikooli poolt läbiviidud uuring näitas, et haridus oli valikulise toitumise tegur. Tegelikult võtsid 59% keskmise vanusega haritud inimestest tervisliku toitumise, samas kui ainult 47% vanematest, vähem haritud inimestest sõid tervislikult. Haridus, eriti terviseteaduste ja toiduvarude harimisel, on oluline viis tervislike toitumiste ja kehasõbraliku hoolduse tundmaõppimiseks.

Mida vanemaks sa saad, seda vähem tõenäoline, et peate andma ebatervisliku toitumise, märgib Ameerika Diabeedi Assotsiatsiooni Teataja. Kui olete noor, võite tõenäoliselt süüa suures koguses suhkrut, küllastunud rasvu ja kunstlikke lõhna- ja maitseaineid, kuid vanemad inimesed söövad vähem mugavust ja rämpstoitu. Minnesota ülikooli uuringus leiti, et mida vanemad olete, seda parem on teie toitumine üldiselt.

Vanus