Iivelduse vältimiseks mõeldud toidud

Ülevaade

Iiveldus on tingitud mitmetest seisunditest, sealhulgas rasedusest, gastroenteriidi ja ravimi kasutamisest. Paljudel juhtudel on iiveldusega kaasneva oksendamise puhul üsna tavaline ja see võib osutuda potentsiaalselt ohtlikuks, kui meditsiinitöötaja ei tegele probleemi juurtega. Teatud toitude vältimine võib aidata ära hoida iivelduse süvenemist.

Happeline puuvili

Kui teil esineb iiveldus, eriti mis on seotud mao-gripiga, võib oksendamise vajaduse vähendamine vältida puuviljade kõrge happe sisaldust. Happe lisamine juba seeditavale maos põhjustab stressi suurenemist ja oksendamise tõenäosust. Madala happelisusega puuviljade, nagu näiteks banaanide söömine tsitrusviljade asemel võib anda olulisi toitaineid, soodustamata iiveldust. Banaanid on rikkad nii kaaliumis kui ka magneesiumis, mis on eriti kasulikud neile, kellel on oksendamise tõttu dehüdratsiooni oht.

Rasvane toit

Seedetraktist tingitud iiveldus, nagu peptilised haavandid või gastriit, võib olla väga ebamugav. Rasvaste toiduainete toitmine võib seda ebamugavust edendada, kutsudes esile gaasi, halva seedimise ja maos hapet. Rasvases toidus on rasvmut ja praetud piletihind, näiteks friikartulid, praetud kana ja räpakud. California San Francisco Meditsiinikeskuse California Ülikooli andmetel võib isegi rasvase toidu lõhn olla osa toiduga seotud iiveldusest.

Piimatooted

Piimatooted võivad põhjustada iivelduse ja oksendamise episoode, eriti neile, kes ei tea, et neil on laktoositundlikkus. Laktoosi talumatus on siis, kui teie kehal puudub vajalik ensüüm, et lagundada liitolaktoosi, mis esineb kõigis piimatoodetes. Isegi need, kes ei ole laktoositalumatused ja kannatavad seedetrakti seisundite või viirusnakkuse tõttu, peaksid vältima piimatooteid, eriti piima. Selle põhjuseks on selle põhiline pH-tase, mis ei neutraliseeri hapet, vaid suurendab tootmist.