Hasartmängusõltuvus ja eetilised probleemid

Ülevaade

Hasartmängusõltuvus võib olla sama suur probleem kui narkomaania või alkoholism. Hiljutine kasiinohangete, online-hasartmängude ja hasartmängude populaarsuse tõus rahaliste vahendite leidmiseks heategevusorganisatsioonidele kujutab endast palju sotsiaalseid ja eetilisi küsimusi. Hasartmängud ja hasartmänguvõimaluste kättesaadavus kogukonnas tekitab konkreetseid probleeme keegi, kes võitleb sõltuvusega.

Kasiino mängude kasv

Hasartmängude kasvu kasvu tõttu kogu maailmas on hasartmängusõltuvuse suurenemine ilmselge tulemus. Kuid kasiinomängudega seotud eetilised küsimused ulatuvad kaugemale sõltuvuse probleemist. Boston.com Boston Globe sõnul on hasartmängude väljakutse avaliku poliitika kujundajatel käsitleda selliseid küsimusi nagu sõltuvus, suguvõsade õigused, maksustamine, elukvaliteet, ametialane ja kolledž sport, organiseeritud kuritegevus, neurobioloogia, enesetapp, abielulahutus ja religioon.

Online Gaming eetilised probleemid

Online-mängimine kujutab endast eetika ja hasartmängusõltuvuse osas keerukat probleemi. Hasartmängusõltuvatel inimestel vähendab hasartmängude kergus ja mugavus kodus mugavusest sõltuv võime takistada sõltuvust tekitavat käitumist. Võime rahastada tegevust online-pangatehingute ja krediitkaartidega aitab kaasa sõltuvust tekitavatele online-hasartmängudele. Vastavalt Adrienne Welchi & Danielle Crowley sõnule Rhode Islandi veebisaidi ülikoolis on hasartmängude kiiruse ja lihtsuse tõttu sõltuvus rohkem seotud online-hasartmängudega. Statistika näitab, et kui sa pead üles tõusta ja minema kasiinosse, ei lähe see nii palju, aga kui sa lihtsalt klõpsad veebisaidil, siis on tõenäoline, et te mängima sagedamini.

Hasartmängud heategevuslike põhjuste jaoks

Heategevuslik hasartmängudest saavad kasu usuorganisatsioonid, heategevusorganisatsioonid või muud väärtuslikud põhjused. Hasartmängude mõte, millel on mõni väärtuslik põhjus, võib kaasa tuua hasartmängu sõltlase rationaliseerimise oma sõltuvust tekitavas käitumises ning omakorda kaasa osalemise hasartmängude tegevuses. Vastavalt CharityVillage.com andmetele on Canadian Center for Substance Abuse kõige uuemad statistikad, et ligi 5 protsenti kanadalastest, kes on ligikaudu 1 000 000 inimest, kannatavad hetkel mõnevõrra hasartmängusõltuvuse all. Uuringute tulemusel võib interneti ja kogukondade mängude kasv tõusta, et see võib olla lihtsalt jäämäe tipp. Veel üks võtmeküsimuseks on hasartmängudega seotud surmad. Kuigi Kanada narkootikumide kuritarvitamise keskusel ei ole positsiooni heategevuslike mängude kohta iseenesest, näitab see, et hasartmängude tulemusena enesetappude arv nii kasumlikul kui ka heategevuslikul hasartmängul võib olla tuhandeid kord aastas.