Gripiprofeeni vastunäidustused

Ülevaade

U.S. toidu- ja ravimiamet (FDA) kiitis 2009.-2010. Aasta gripi hooaja jooksul heaks viie vaktsineeritud vaktsiinide (gripilaadid) hooajalise gripi jaoks. Kuigi enamik inimesi kasutab grippi, on see vastunäidustatud teatud tüüpi allergiatega inimestel. Enne vaktsiini vastuvõtmist jagage oma tervishoiuteenuse osutajaga alati allergiaid või ülitundlikkust.

Ülitundlikkus munarakkude suhtes

Gripivaktsiiniviirust kasvatatakse viljastatud kana munades. Kõik viis 2009-2010. Aastal heaks kiidetud gripitüüpi markeeringud näitasid, et igas annuses manustatakse ligikaudu 1 mikrogrammi (0,000001 g) ovalbumiini (munavalget valku). Vastavalt tootjate tootekirjeldusele ei tohiks vaktsineerida inimesi, kellel on tõsine allergia munaraku komponentide suhtes.

Antibiootikumide ülitundlikkus

Antibiootikume kasutatakse sageli grippude valmistamise protsessis, et vältida kana munade bakteriaalset saastumist. Gripivasjuhtumite tootmiseks aastatel 2009-2010 toodetud antibiootikumide hulka kuuluvad neomütsiin, polümüksiin ja kanamitsiin. Kaks tüüpi gripi kaarte, Fluzone ja Flulavan, ei kasuta antibiootikume.

Ülitundlikkus “mis tahes muu komponendi” suhtes

Kõik tootjad loetlevad üldise hoiatuse inimestele, kellel on teadaolev ülitundlikkus vaktsiini “mis tahes muu komponendi” suhtes. Iga tootja avalikustas potentsiaalsed raku saasteained oma vaktsiini kohta. Näited hõlmavad formaldehüüdi (100 mikrogrammi või vähem), naatriumdeoksükolaati (50 mikrogrammi või vähem), beapropionolaktooni (0,5 mikrogrammi või vähem), želatiini ja muid koostisaineid. Allergiat põdevad patsiendid peaksid enne tootegarantii vastuvõtmist alati kontrollima tootja tootepakendit. Fluarix on ainus kaubamärk, mis kasutab looduslikku kummilateksi.

Inimesed, kellel on varem olnud eluohtlik allergiline reaktsioon pärast gripp-shot või intranasaalse vaktsiini, FluMist’i vastuvõtmist, ei tohi uuesti vaktsineerida. Eluohtlike allergiliste reaktsioonide näideteks on anafülaksia ja angioödeem (naha turse). Ameerika Allergia Kolledži, Astma ja Immunoloogia andmetel võib anafülaksia põhjustada surma südame seiskumise tõttu. Medline Plus’i sõnul võib angioödeem liikuda anafülaksia või võib see põhjustada hingamisteede blokeerimise tõttu endast surma.

Eelmine eluohtlik reaktsioon gripivaktsiinile