Gripi sümptomid 3-aastastel

Ülevaade

Vastavalt U.S. tervishoiu ja humanitaarabi osakonna andmetele langeb igal aastal keskmiselt 20 000 alla 5-aastast last gripiviiruse tekitatud tüsistuste tõttu. Lapsel on suurem risk gripilaadse haigestumise tekkeks kui täiskasvanutel, enamik gripi sümptomeid ei ole ainult lastele. Õppimine sümptomite varajaseks tunnuseks tagab kogu teie perekonna kiire ja kiire ravi.

Palavik

Ainult palavik ei viita gripile. KidsHealth.org juhib tähelepanu sellele, et palavik võib esineda isegi tavalise külma korral. See on palavik, mis tõstab hoiatavaid märke asjaomaste vanemate seas. Harv palavik, millega kaasnevad külmavärinad, on tugev näitaja, mille teie laps sureb gripiga. Lapsed, kellel on gripp, võivad olla temperatuuril üle 100 kraadi Fahrenheiti, kuid võivad teatada külmast või mõõdukas temperatuurist. Vaata oma lapsi palaviku füüsiliste nähtude suhtes. Lisaks oma temperatuuri võtmisele otsige ka uhtunud, sooja nahka. Samuti ei saa te eeldada, et haigus ilma palavikuta ei ole gripp. Ameerika Ühendriikide haiguste tõrje ja ennetamise keskused hoiatavad, et mitte kõik, kes surevad grippi, põevad palavikku. Kuna palavik võib kiiresti tõusta ohtlikule tasemele, pöörduge arsti poole niipea kui võimalik, kui palavik püsib ja ei vasta ravile.

Hingamiselundite süsteem

Vastavalt MayoClinic.com-le, on gripp viirus, mis on peamiselt suunatud hingamisteede vastu. Kui te kahtlustate, et teie 3-aastane on gripp, kuulege kuiva häkkimise köha. Vaadake oma last nuuskimiseks või sagedast nina puhumist – näitajaid, mis näitavad, et tal on vesine või kinnine nina. Nende hingamisteede süsteemiga võib kaasneda kurguvalu, mis võib olla kas otseselt sümptom gripp ise või pärast ninakaudne joomine vesine nohu.

Lihas-skeleti süsteem

Teie lapse aktiivsuse tase võib järsult väheneda gripi kiirel algusjärgsel perioodil ja ta võib teatada, et tunne on tavalisest vähem väsinud. CDC loetleb väsimust ühe gripi sümptomina. Kui üldine väsimus on seotud ebameeldivate lihaste ja keharakkudega, võib teie 3-aastane gripp esineda. Mõned lapsed, kellel on gripp, tunnevad peavalu, mis võivad olla tingitud ninatisügelusest.

Seedetrakti süsteem

CDC andmetel on lapsed seedetrakti häired sagedamini kui täiskasvanud. Lapsed, kellel on gripp, võivad oksendada või kogeda kõhulahtisust. Need sümptomid on tavaliselt põhjustatud viirusest, kuid see võib olla ka lihase röga ja röga tekke tulemus. Kõhulahtisus ja oksendamine võivad põhjustada dehüdratsiooni, eriti lastel. Rääkige oma arstiga, kui teie 3-aastane ei suuda gripiga võitlemisel puhta vedelikuga hoida.