Glutamiinhappe kasulikkus

Ülevaade

Glutaamhape on asendamatu aminohape. Mitte-asendamatu aminohape on aminohape, mis toodetakse organismist teistest ainetest ja keha ei vaja glutamiinhappe toitumist. Glutamiinhape metaboliseerub enamasti teie ajus ja see aine on oluline neurotransmitter, mis on normaalse ja tervisliku aju funktsiooni jaoks hädavajalik. Kui te ei toodeta korralikke glutamiinhappe koguseid, võivad tekkida tõsised ajuhäired. Nende aju häirete korral võib ravi glutamiinhappega anda teatud kasu tervisele.

Lihasdüstroofia

Glutamiinhape võib osutuda kasulikuks lihasdüstroofia ravis. Londoni Guy’s Hospitali DNA laboris tehtud uuring näitas, et Duchenne’i lihasdüstroofia fenotüübil esines glutamiinhappe defitsiit. Glutamiinhappe kasutuselevõtt võib vähendada defitsiiti ja soodustada selle häire ravi.

Skisofreenia

Glutamiinhape võib samuti olla efektiivne skisofreenia või bipolaarse häire raviks. Illinoisi-Chicago Ülikoolis asuvas psühhiaatria instituudis läbi viidud uuringus selgitati post mortem uuringus, et skisofreeniklastel on glutamiinhappe sisaldus vähenenud. Glutamiinhappe kasutuselevõtt puuduste kõrvaldamiseks võib pakkuda selle haiguse efektiivset ravi.

Parkinsoni tõbi

Isikud, kes kannatavad Parkinsoni tõve all, on ka glutamiinhapet puudulikud. Bostoni Ülikooli meditsiinikooli anatoomia ja füsioloogia osakonna poolt läbiviidud uuringud kinnitasid, et Parkinsoni tõvega inimestel on glutamiinhappe taset oluliselt madalam kui uuringus osalevate kontrolliga patsientidel. Glutamiinhappe teraapia võib olla efektiivne Parkinsoni tõve ravi, reguleerides glutamiinhappe taset ajus ja vähendades Parkinsoni tõve mõju.

IQ vaimsete väljakutsutud üksikisikute jaoks

Glutamiinhape võib samuti aidata vaimse tervisega inimestel toimida kõrgemal tasemel. Briti psühhiaatriakirja andmetel raviti glutamiinhappega inimesi 10 kuud kestnud aja jooksul tunduvalt väiksemate luurekvootidega inimestega. Uuringu tulemused näitasid, et 10-kuulise perioodi jooksul parandas 50% glutamiinhappega ravitud inimestest oma luurekvooti 8 … 11 võrra, vastupidiselt glutamiinhappega töötlemata rühma muutustele.