Gastroenteriit süüa toitu

Gastroenteriit viitab teie soolte ja mao põletikule, mis on põhjustatud viirusest, mis on kokku puutunud saastunud toidu söömisega või teatud ravimite võtmisega. Olenemata põhjusest võivad sümptomiteks olla kõhukrambid, kõhulahtisus, iiveldus, oksendamine ja mõnel juhul ka madala palavikuga palavik. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel on gastroenteriidi ravi suunatud sellele, et teid tunnete ennast paremini ja soodustaks hüdratsiooni, samal ajal kui teie keha taandub ise haigusest. Maitsetu toidu söömine koos vedelate rohkesti joomisega aitab taastuda. Kui teie sümptomid on tõsised või pikaajalised, pöörduge arsti poole.

Supid annavad väärtuslikke vedeliku koguseid, mis võivad aidata kõhulahtisuse põhjustatud dehüdratsiooni vältida või leevendada. Vedelikud aitavad ka teie keha lutidada toksiine uriiniga, mis võib kiirendab tervendavat protsessi. Kuna piimatooted võivad kõhulahtisuse sümptomeid süvendada, tarbige pehmeid ja kergesti seeditavaid koostisosi, nagu näiteks korralikult küpsetatud pasta, pehmeid köögivilju või pehmeid oase, tavalisest puljongist või puljongipõhistest suppitest. Võite leida ka kreemja kartulipupi, mis on valmistatud pigem veega, mitte piimaga, rahustav. Kasutage kerget maitseainet, näiteks kuivatatud sellerit või peterselli, mitte vürtsikaid või teravamaid maitsetaimi, mis võivad halvendada teie sümptomeid või halvendada söögiisu.

Puhtad puuvilja- ja köögiviljamahlad pakuvad gastroenteriidiga tegelemisel täiendavat hüdratsiooni ja toiteväärtust. Köögiviljade lisamine puljongipõhisteks suppideks on väärtuslik vahend teie antioksüdandi tarbimise suurendamiseks, mis tugevdab teie keha võimet end kaitsta nakkuste ja haiguste vastu. Kui teie kõhulahtisus hakkab surema, lisage oma dieeti pehmed ja õrnad toidud, näiteks banaanid ja kartulid, soovitab riikliku seedeuuringute teabekeskuse. Täiendav pehmete puuviljade ja köögiviljade baasil valmistatud toitude hulka kuuluvad magustamata õunakook, küpsetatud ja kooritud õunad või pirnid, looduslikus mahlas säilitatavad konserveeritud pirnid, aurutatud lillkapsas, hästi küpsetatud porgandid ja puuvilju sisaldavad suupisted.

Teraviljad, nagu leib, teravili, riis ja küpsetatud tooted, annavad väärtusliku koguse glükoosi – teie keha peamine energiaallikas. Kuigi teravilja toit sisaldab rohkem toitaineid, kiudaineid ja valke kui rafineeritud teravilja tooted, näiteks valge leib, võib teil olla raskusi tervete toiduainete seedimisega, kuni olete taastunud. Nagu kiudaineid sisaldav toit, on terved terad seedimist raskem. Taastumise ajal vali pehme leiba, nagu rikastatud valge või nisu leib, ja rikastatud valge või pruun riis, mis on pehme teravilja sortide pehmem. Täiendavad kerged pehmed teravilja tooted sisaldavad hästi valmistatud rikastatud pasta, kuuma teravilja, kuskussi ja otra suppi.

Ülevaade

Supid

Puuviljad ja köögiviljad

Pehme teravilja tooted