Garnier nutrisse koostisained

Ülevaade

Vastavalt TLC stiilile (vt viide 1), oli 1900. aastate alguses juuste värviks mitmesuguseid maitsetaimi ja looduslikke koostisosi. 1909. aastal lõi prantsuse keemik Eugene Schuller esimest ohutut kaubanduslikku juuste värvi, mis põhineb keemilisel, parafenüleendiamiinil. Juuksevärv täidetakse tänapäeval mitmete erinevate keemiliste koostisosadega ja peaaegu kõigis juuksevärvides levinud kaks on vesinikperoksiid ja ammoniaak. Garnier Nutrisse sisaldab neid koostisaineid nende tõhususe tagamiseks rikkaliku ja püsiva värvuse eest, kaasa arvatud avokaadoõli koos E-vitamiiniga ja viinamarjaseemneõli nende juuste tervisele.

Keemilised koostisained

Nagu paljudes tavalistes juuste värvides, sisaldab Garnier Nutrisse ka vesinikperoksiidi, mis aitab värvi moodustamise protsessi algatada ja tekitab juustele värvi, vastavalt TLC stiilile. Suuremad selle koostisaine kogused värvis eemaldavad juustest rohkem väetist, mis on juustele kasulik, sest väävli kaotus põhjustab juuste kõvenemise. Garnier Nutrisse leiab ka ammoniaaki, mis toimib kergendava ainena, kui püsiv juuste värv segab vesinikperoksiidi. Ammoniaak eraldab küünenahku ja võimaldab juuste värvi tungida juuksefolliikulisse.

Avokaadoõli

Buzzle.com (vt viide 2) kohaselt on avokaadoõli juustele palju kasu. Õli ekstraheeritakse avokaado viljalihast ja see on kerge konsistentsiga, mis muudab peanaha tungimise lihtsaks. Avokaadoõli aitab leotada juukseid, kõõma ja kuiva juukseid. See sisaldab olulisi toitaineid nagu valk, vitamiinid A, D, E ja B6, raud ja foolhape, mis on olulised juuste kasvu ja üldise tervise jaoks. Avokaadoõli sisaldab ka looduslikke päikesekaitsekreemi omadusi, mis aitavad kaitsta juukseid ja peanahka päikese käes.

Viinamarjaseemneõli

Garnier Nutrisse juuksevärv sisaldab ka viinamarjade seemneõli, mis on lõhnatu õli, mis on rikas vitamiinide ja mineraalidega, mis aitavad tugevdada juukseid. Vastavalt CareFair.com-le (vt 3. viide) aitab viinamarjaseemneõli ka juustele lisada sära ja niiskust. Viinamarjaseemneõli on kõrge linoolhappe sisaldus, mis on oluline rasvhape, mis toetab rakkude tervist ja on efektiivne juuste tugevdamisel ja kasvatamisel. Vastavalt looduse tasakaalu (vt viide 4), aitab viinamarjaseemneõli ka juuste õrnemise, purunemise ja lõhestatud otste leevendamiseks.