Esimesed kaks rasedusnädalat

Ülevaade

Kuigi teie arst mõõdab teie rasedust nädala jooksul alates teie viimase perioodi esimesest päevast, võite loogiliselt kaaluda lapsepõlve kui raseduse alustamist. Paljudel naistel on kahe nädala möödumisel sünnitusest vähe, kui on, sümptomeid – esimest iganenud menstruatsiooni aega. Teistel on klassikaline sümptom peaaegu alates vastamata jäänud perioodi esimesest päevast, mida sageli põhjustavad raseduse hormonaalsed muutused.

Tender rinnad

Üks kuni kaks nädalat pärast lapse sündi võib naine oma rindades muutusi jälgida. Östrogeeni suurenemine põhjustab rindade tunde täiuslikumaks, habras ja tundlikum kui tavaliselt. Nibud võivad muutuda ülitundlikeks, pinguliseks ja pinguliseks. Võite märgata rohkem siniseid jooni – veenid – rinnal, samuti oma nibude tumenemist.

Iiveldus

Üks varase raseduse kõige tuntumatest ja ühistest sümptomitest, mis mõjutavad kuni 90 protsenti kõigist rasedatest, võib iiveldus alata juba esimese katkestatud perioodiga. Inimeste kooriongonadotropiini tõusukoored on peamised süüdlased rasedustestides tuvastatud hormoon ja kõrgendatud lõhnaaine. Mõned naised tunnevad iiveldust ainult teataval kellaajal, näiteks tavaline hommikune haigus, teised võivad tunda kerget haiget kogu päeva jooksul. Iiveldus võib olla või võib olla seotud oksendamisega.

Väsimus

Paljud naised tunnevad end raseduse esimestel nädalatel enam väsinud. Hormooni progesterooni taseme tõus, madalam veresuhkru tase ja madalam vererõhk kombineeritakse varase raseduse ajal energia äravoolu. Siiratud jalgsi või närimata piparmünt maitsestatud kumm võib aidata energiat tõsta vähemalt ajutiselt.

Kõrge temperatuur

Te võite märgata seda sümptomit, kui võttisite oma temperatuuri iga päev, et määrata kindlaks, millal soo rasedust saada. Teie basaalne keha temperatuur – esimene hommikul tehtud asi – jääb kõrgemaks kauemaks kui kaheks nädalaks või aja möödudes, kui oleksite oodanud oma menstruatsiooni. Progesteroon, mida toodab kasvav embrüo ja platsenta, hoiab teie temperatuuri, kui olete rase, temperatuuri ligikaudu 0,5-1 kõrgemale kui teie tavapärane algväärtus.