Energia meeleolu võimendavad lisandid

Koensüüm Q10

Inimesed kasutavad oma meeleolu parandamiseks ja energia taseme tõstmiseks erinevaid strateegiaid. Robert Thayeri ja California Riikliku Ülikooli kolleegide uuring näitas, et harjutus, muusika ja sotsiaalne suhtlus on üks kõige tõhusamaid lähenemisviise, samal ajal kui televisiooni vaatamine, söömine ja kohvi joomine on suhteliselt vähem edukad strateegiad. Kindlad toidulisandid võivad samuti aidata. Konsulteerige kvalifitseeritud meditsiinitöötajaga, kui halvad tujud ja energia puudus mõjutavad negatiivselt teie igapäevast elu.

Ashwagandha

Ajakirjas Neuro Endocrinology Letters avaldatud uuringus teatati, et depressiooni põdevatel patsientidel ja kroonilise väsimussündroomiga patsientidel ilmnes nende verevooludes madalam koensüümi Q10 sisaldus. Autorid viitavad, et koensüüm Q10 täiendus võib aidata. Kõigis keharakkudes leidub koensüümi Q10, kes on energia tootmisel võtmetegur. See on ka võimas antioksüdant, mis aitab vältida kahjulike vabade radikaalide kahjustamist rakkudel. Marylandi Ülikooli Meditsiinikeskuse andmetel viitavad esialgsed uuringud, et see täiendus võib tugevdada immuunsüsteemi ja parandada sportlikku toimet. Nagu iga täiendus, võib koensüüm Q10 suhelda ravimitega ja teiste toidulisanditega. Enne raviskeemi lisamist konsulteerige kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutajaga.

Türosiin

Ashwagandha on tuntud ka kui talvine kirss, mis on Indias kuivadele aladele looduslik taim. Kanadas Naturopathic Medicine College’i dr Kieren Cooley juhitud eeluuringu tulemused näitasid, et naturopaatiline režiim, mis sisaldas ashwagandha toidulisandeid, oli psühhoteraapiale efektiivsem, leevendades ärevust ja vähendades väsimust. Cooley sõnul on ashwagandhat kasutatud enam kui 3000 aasta jooksul Ajurveedil ja muudes traditsioonilistes süsteemides. Ashwagandha on klassifitseeritud adaptogeeniks, noorendavaks ürtideks, mis suurendab stressi, ärevuse, väsimuse ja trauma vastupidavust. Ashwagandha pikaajalise ohutuse ja efektiivsuse määramiseks on vaja rohkem uuringuid. Kasutage ashwagandha ainult arsti järelevalve all.

Toitumisalane psühhoterapeut Julia Ross nimetab türosiini “looduse energizer” oma raamatus “Mood Cure”. Türosiin on aminohape, mis looduslikult esineb loomsetes proteiinides, sealhulgas kalades, munades ja veiselihas. See muutub kehas dopamiiniks ja norepinefriiniks, neurotransmitteriteks, kes on seotud meeleolu, tähelepanu ja motivatsiooniga. Ross soovitab seda lisandit apaatia, depressiooni ja kontsentratsiooniprobleemide vastu. Kuid ta hoiatab, et liiga türosiini võtmine võib põhjustada närvilisust, seega ärge ületage märgistuse soovitusi. Pingetava iseloomu tõttu tuleb türosiini võtta päeva alguses, et see ei sega une. Türosiin võib häirida ravimeid ja muid toidulisandeid. Ärge kasutage seda tavalise arstiabi asemel.