Ekstsedriini kõrvaltoimed

Kõhu krambid

Extsedriin (atsetaminofeen, aspiriin ja kofeiin) on ravimeid, mis on välja kirjutatud peavalu või keha valu tugevate valulike sümptomite leevendamiseks. Excedrini kohta on alates 1998. aastast saadaval kaheksa erinevat formulatsiooni: Excedrin Extra Strength, Extra Strengthen Excedrin Express Gels, Excedrin migreen, Excedrin menstruatsioonid, Excedrin Tension peavalu, Excedrin selja ja keha, Excedrin PM ja Excedrin Sinus peavalu. Excedriniga seotud kõrvaltoimed erinevad veidi kasutatavast preparaadist. Lisateabe saamiseks vaadake Excedrin pakendimaterjalide pakutavat teavet.

Raske magada

Kõige sagedasem Exsedrin’iga seotud kõrvaltoime on maoärritus. Pärast Excedrin’i annuse võtmist võite tekkida kõhuvalu, iivelduse või oksendamise sümptomeid. Mõned inimesed võivad märgata ka soole harjumuse muutusi, näiteks kõhulahtisust või kõhukinnisust. Sellised kõrvaltoimed võivad põhjustada kõhukrampide või puhituse lisamärke. Samuti võib teil esineda ebanormaalne põletav tunne kõhuga, rinnal või kõri sees (kõrvetised), mis võib olla ebameeldiv või põhjustada isu vähenemist. Enne Excedrin’i manustamist võib väike suupisteid või sööki süüa toita, võib mõnedel inimestel piirata maos esinevaid kõrvaltoimeid. Võtke otsekohe ühendust oma arstiga, kui teil tekib valu rinnus, pingul või kui te märkate verd väljaheites.

Närvilisus

Ravi Excedriniga võib põhjustada selle ravimi kõrvalnähtude ilmnemisega magamise raskusi, selgitades tervishoiutöötajaid aadressil Drugs.com, informatiivsel peer-reviewed veebisaidil, mis pakub tarbijate andmeid praegu turustatavate ravimite kohta. Extsedriin sisaldab kofeiini – stimulanti, mis võib selle aine manustamisel põhjustada energia suurenemist või ärkvelolekut. Te võite märgata, et pärast Exsedriini annuse võtmist on teil raske unerežiimi (magamaminekut). Teised inimesed võivad esineda liigset unisust või väsimust. Kui olete otsustanud, kuidas teie keha reageerib sellele ravimile, saate valida sobiva aja, et võtta Excedrin, et piirata unega seotud kõrvaltoimete problemaatilisi tagajärgi.

Peavalu

Excedrin’i võtmisel võite kogeda ebanormaalseid närvilisust, rahutust või ärevust. Neil kõrvaltoimetel võivad teatud inimestel kaasneda maoshäired, unisus või unetus. Sellised aistingud on ajutised ja kaovad, kuna selle ravimi toime kaob.

Excedrin võib põhjustada peavalu. Excedriniga seotud peavalu sümptomid on tavaliselt kerged ja võivad esineda suvalises piirkonnas. Kui Excedrin’i võtmise ajal tekib lisaks peavalu nägemisele pearinglus või hägune nägemus, pöörduge otsekohe oma arsti poole edasiseks hindamiseks ja hoolduseks.