Beeta-glükaani kasulikkus tervisele

Ülevaade

Beeta-glükaan on lahustuv kiud. Kui see lahustub inimese seedetrakti sees, luuakse see paks geel, mida Heart UK leiab tapeedile kleepuvana. See geel seondub liigse kolesterooliga ja aitab vältida selle imendumist. Beeta-glükaanil on mitmeid tervisele kasulikke omadusi tänu lahustuva kiudainete rollile. Vähese rasvasisaldusega kaera sisaldavate toitude söömine on suurepärane võimalus beeta-glükaani oma dieeti lisada.

Alumine kolesterool

Beeta-glükaanil on kolesterooli taset alandav toime, mis vähendab südame isheemiatõve riski. Vastavalt Ameerika Ühendriikide tervishoiuministeeriumi ja inimteenuste osakonna andmetele võib see, kui tarbib 3 grammi kaera- või odra beeta-glükaani päeva, aidata inimestel saavutada halva LDL-kolesterooli ja üldise kolesteroolitaseme vähenemist. Kuigi enamus uuringutest on uurinud kaera beeta-glükaani, on pärmi poolt saadud kiust tegelikult kontsentreeritud allikas. Ajakirjast “Kriitilised ülevaated toidu teadus- ja toitumisalastest teadmistest” teatatakse, et seda vormi katsetatakse mitmesugustes toiduainetes.

Kontrollige veresuhkrut

Lahustuv kiud nagu beeta-glükaan aeglustab suhkrute imendumist dieedist, vastavalt südame Suurbritannias ja võib olla kasulik veresuhkru taseme kontrollimiseks. Ehkki varasemad uuringud osutuvad lootustandvaks, on vaja rohkem teaduslikke uuringuid, et veenduda, et beeta-glükaani saab kasutada veresuhkru kontrollimiseks. Terapeutist pärinevad beeta-glükaanid vähendavad glükeemilist vastust süsivesikutele. Glükeemiline reaktsioon on süsivesikute veresuhkru tõstmise potentsiaal. Tõendid selle kohta, et toidud, mis sisaldavad rohkem toite, mis põhjustavad madalat glükeemilist vastust, võivad parandada diabeedi metaboolset kontrolli. Põllumajandus- ja toiduainetööstuse Kanada sõnul võib selliste koostisosade nagu beeta-glükaanide lisamine toidule kaasa tuua seedetrakti häireseisundi vastuste tulemuse.

Vähendage vererõhku

Beta-glükaanid võivad aidata vähendada vererõhku AAFC väljaande “Oad ja oder B glükaanid” kohaselt. 2007. aasta juunis avaldatud Euroopa kliinilise toitumise ajakirja uuring teatas, et beeta-glükaan on eriti efektiivne vererõhu alandamisel neis, mis On juba rasvunud ja neil on juba kõrge vererõhk. Selleks on vaja rohkem uuringuid, kuna olemasolevad teaduslikud tõendid ei ole lõplikud.