Autistlike ainete vältimiseks mõeldud toidud

Ülevaade

Vastavalt riiklikele terviseinstituutidele mõjutab üks 1000 laps autismi, kuigi autismi täpne arv ja klassifikatsioon on ikka veel tühised. Üks võimalikest teraapiatest, mida autist aitab autism, on gluteenivaba kaseiinivaba dieet, mida nimetatakse GFCFiks. Kuigi GFCF-i dieedi mõjudel ei ole lõplikke uuringuid, väidavad paljud autistlike laste vanemad, et nad aitavad edu vähendada autismi sümptomeid.

Gluteeni sisaldavad toidud

Vastupidiselt levinud arvamusele ei ole nisu ainus toidus, mis sisaldab gluteeni. Gluteen on rukis, oder ja nisu sisaldav valk. Autismide esindajate rühm TACA soovitab toiduainete märgistusi väga hoolikalt lugeda, et vältida gluteeni tarbimist. Samuti soovitavad nad vältida koostisosade ja kaera, sest neid toodetakse gluteeni vahetus läheduses ja need võivad saastuda. Kuna gluteen sisaldab väärtuslikke vitamiine ja kiudaineid, võib gluteenivaba toitumine vajada toitumisspetsialisti ja arsti tähelepanelikku jälgimist, et tagada piisav toitumine.

Kaseiin sisaldav toit

Nagu gluteen, on kaseiin paljudes toiduainetes leiduv valk. Kõik piimatooted sisaldavad kaseiini, sealhulgas juustu, jogurt, lehma, kitse ja lambaliha piima ning inimese rinnapiima. Arvatakse, et kaseiin, nagu gluteen, metaboliseerub autistlikel inimestel erinevalt ja Autism Speaks sõnul tekitab selliseid sümptomeid nagu kommunikatsioon ja sotsiaalsed puudujäägid klassikaline autism. Kaseiini eemaldamine toidust tuleks rakendada hoolikalt, kuna see võib põhjustada väärtuslike toitainete nagu kaltsiumi ja vitamiini C defitsiidi.

Soja tooted

Sojakaste, edamame, külmutatud veggie burgerid ja sojaõli on vaid mõned elemendid, mis sisaldavad sojaainet. Lisaks sellele nimetatakse paljudes toiduainetes koostisainetena guarkummi või täiteaineid ning sellised esemed on peidetud sojaallikad vastavalt TACA-le. TACA soovitab rangelt eemaldada soja autistlikest indiviididest pärit dieediga, sest Ameerika toodetud soja on sageli geneetiliselt muundatud ja võib olla toidu allergeen. Toidu märgistuste hoolikas ja valvsam lugemine on väga soovitatav, et piirata soja oma dieeti. Kuigi lõplikud uuringud ei näita, et soja piirang aitab autismi sümptomeid, kinnitab TACA, et vanemad, kes on seda rakendanud ja GFCF dieedil, on oma autistlike lastega võrreldes paranenud.