Adhd emotsionaalsed sümptomid

Ülevaade

Inimesed, kes võitlevad ADHD või tähelepanupuudulikkuse / hüperaktiivsuse häirega, tunnevad emotsionaalseid ja füüsilisi sümptomeid, mis mõjutavad nende võimet edukalt koolis ja tööl ning säilitada tervislikke suhteid. Mayo kliiniku andmetel võib ADHD märke näha juba varajases lapseeas ja tavaliselt esineb seda enne, kui laps on 7 aastat. Selle haiguse ravi hõlmab ravi, ravimeid ja elustiili muutusi.

Frustratsioon

Paljud lastel, teismelised ja täiskasvanud, kellel on ADHD, kogevad pettumust tähelepanu, hüperaktiivsuse ja impulsiivsuse sümptomite tõttu. Nad võivad olla äärmiselt pettumatud, kui neil on raske katse ajal keskenduda või kui nad unustavad olulise kohtumise. ADHDga täiskasvanud saavad pettuma ja pettuma iseenesest, kui nad asuvad esemeid valesti, unustavad sõbra sünnipäeva või saabuvad hiljaks. Nad ei pruugi mõista, miks nad jätkavad neid asju isegi siis, kui nad muudavad jõupingutusi.

Stress ja mure

Helpguide.org teatas, et lapsed, teismelised ja täiskasvanud kogevad stressi ja muret, kuna nad ei suuda täita eesmärke ja täita oma kohustusi. ADHD-ga lapsed võivad pidevalt muretseda koolist ebaõnnestumise ja sõprade tekkimise pärast. Nende impulsiivne ja sotsiaalselt vastuvõetamatu käitumine toob kaasa eakaaslasi, kes neid naljab. Need on kiusamise kergeks sihtmärgiks, mis võib kaasa tuua lastele hirmu koolides käia. Teised võivad muretseda, et nad ei suuda kolledžisse oma klassidesse siseneda või pärast lõpetamist leida töökoha; ADHD-ga täiskasvanud tunnevad üle jõu ja rõhutavad, kui sümptomid mõjutavad nende töövõimet, eriti kui nad on peamine sissetulekuallikas Nende leibkonnad. Täiskasvanu võib hoiatada tema võimetuse eest projektide lõpuleviimiseks või töökohakoosolekute ajal keskenduda, see väheneb või töö kaotatakse selle vaimse tervise probleemi tõttu.

Depressioon ja ärevus

Depressiivsed ja ärevushäired esinevad mõnikord koos ADHD-ga. ADHD emotsionaalne koormus võib põhjustada kedagi, kes areneb depressiooni, mida iseloomustavad kurbustunne, söömine ja magamine, keskendumine raskustele, väsimus ja enesetapumõtted. Keegi võib areneda ärevushäire tõttu ADHD rõhu ja stressi tõttu. Ärevushäirete emotsionaalsed sümptomid hõlmavad ülekaalukat ärevust ja hirmu, raskuste koondumist, väsimust ja uneprobleeme.

Kontsentratsioon

Üks silmapaistvamaid ADHD-i märke on inimese võimetus keskenduda. ADHD-ga lapsed, teismelised ja täiskasvanud saavad sageli keskenduda asjadele, mida nad tegelikult huvitavad, kuid kui nad ei huvita, võib katse, kodutöö loovutamise või leibkonna teoste läbimine olla väga raske. Paljud vanemad märgivad, et nende laps võtab ülesandeid ja tööülesannete täitmiseks palju tavalisest kauem aega ning laps võib pettuda lapsega, kes ei tea, et see on tingitud vaimse tervise seisundist.